Чому люди ходять на футбол? Ніколи не задумувалися над цим питанням? Знаєте, я мабуть теж, але погодьтеся, що в цьому є щось сакральне. Якась невидима сила змушує десятки, сотні, а подекуди й тисячі людей залишати повсякденні справи і відправлятися в намічений час в намічене місце. Так само згуртовано в наш час люди щотижня ходять лише на ринок та до церкви, та й то не завжди…
Місця великого скупчення людей у всі часи приваблювали різного штибу шарлатанів: гадалок, наперсточників, професійних жебраків. Останнім часом до цієї когорти долучилися політичні агітатори. Відчувається, щонайближчим часом в нашій країні будуть вибори. Інформаціний простір ЗМІ, білборди, а то й просто паркани заповнююються різного роду матеріалами, які то підносять до небес одних кандидатів, то змішують з фекаліями інших. Мабуть що єдиними місцям куди ще не добралася ця зараз є церква, цвинтарі та стадіони.
Принаймні так було до останнього часу… Але от сьогодні, коли мені довелося працювати на матчі чемпіонату Івано-Франківської області з футболу між футбольними клубами Коломиї та Калуша я був неприэмно вражений тим, що ця зараза добралася і до спотивних арен. Гра, до речі, пройшла в напруженій, але коректній боротьбі протягом усіх 90-та з хвостиком хвилин і завершилася перемогою господарів з рахуном 1-0. Так от, десь в середині другого тайму на стадіоні з’явилися четверо молодих людей (двоє дівчат та хлопців), які почали роздавати газетку політичного змісту на підтримку одного з кандидатів у депутати (прізвище та ім’я цієї особи зі зрозумілих причин називати не буду). На моє запитання чи погоджено агітацію на стадіоні з відповідальними за проведення футбольного матчу особами вони почали блеяти відверті нісенітниці та в решті-решт накивали п’ятами.
При цьому велика кількість глядачів все-таки тримали це «чтиво», при цьому відволікаючись власне від гри. Зі слів цих горе-агітаторів почув, що їх така ситуація влаштовує. Як то кажуть: справу зроблено ! Зрозумло, що ніхто зпредставників команди-господаря не будуть бігати по стадіону за порушникам та заборонятиїм проведення незаконної агітації. Проте дивує позиція стражів правопорядку, які ніяк не відреагували на таке неподобство, хоча мали б перешкодити здійсненню правопорушення.
На жаль, в регламенті ІФФФ цього сезону заборона політичної агітації під час проведення змагань чітко не прописана. Є лише пункт, який забороняє дискримінацію в тому числі за політичною ознакою. Хоча чим агітація за одного кандидати не є дискримінацією інших? При цьому в регламенті змагань серед аматорських команд ААФУ чітко прописано, що під час проведення змагань заборонені агітація, реклама та оголошення політичної спрямованості. Такі самі пункти є в регламентах багатьох інших регіональних федерацій, ПФЛ та УПЛ.
Загалом я бачу два вихода із ситуації. Перший — це внести зміни до регламенту та заборонити політичну агітацію в будь-якій формі на стадіонах області під час проведення змагань. Другий — змусити кандидатів платити за проведення такого піару на стадіонах. Зрештою команди, граючи у футбол, збирають аудиторію, створючи цим самим продукт, який можна продавати. Чому б не продавати право роздачі агіток на футбольному матчі, наповнюючи цим самим бюджети клубів. Але в будь-якому випадку це питанння має відповідати нормам регламенту.
Звичайно, що можна закрити на це очі та взагалі нічого не робити, але в такому випадку впродовж жовтня місяця місця проведення змагнь перетворяться на звалища агітаційних матеріалів…
По материалам sport.if.ua
Подписывайтесь на наши страницы в Twitter и Facebook, чтобы не пропустить ни одного спортивного события!
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.