ЄС домовився про часткове ембарго на російську нафту та інші санкції проти РФ

Лідери країн Європейського Союзу домовилися про часткову заборону на імпорт російської нафти та інші обмеження в рамках шести пакетів санкцій проти Росії. Про це повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель.

Згідно з досягнутими домовленостями, Євросоюз може заборонити ввезення близько 2/3 російської нафти, яку він купував. Мішель зазначив, що цей обмежувальний захід істотно скоротить фінансування військової машини РФ. Він також назвав це максимальним тиском на Росію з метою припинення війни.

Шостий пакет санкцій також передбачає низку інших заходів, серед яких відключення від SWIFT найбільшого російського банку “Сбербанк”, персональні санкції проти відповідальних за військові злочини в Україні осіб, заборону трансляції в ЄС ще трьох російських державних мовників.

У свою чергу агентство Bloomberg зазначає, що офіційні особи та дипломати ще мають узгодити технічні деталі, а санкції мають бути офіційно прийняті всіма 27 країнами.

Угорщина, яка продовжить отримувати російську нафту трубопроводом, протягом останнього місяця блокувала ембарго, домагаючись гарантій того, що її постачання енергоресурсів не буде порушено.

Європейська комісія запропонувала заборонити використання російської сирої нафти на шість місяців, а продукти нафтопереробки — за вісім місяців, повідомляють люди, знайомі з останньою версією пропозиції.

Так, постачання по гігантському “Дружбі” в Центральну Європу здійснюватимуться доти, доки не буде знайдено технічне рішення, яке б задовольнило енергетичні потреби Угорщини та інших країн, що не мають виходу до моря.

Згідно з підрахунками Bloomberg, на морські поставки припадає близько двох третин російського імпорту нафти, і, як тільки цей захід буде вжито, він коштуватиме Путіну до $10 млрд на рік у вигляді втраченої вигоди від експорту.

Заборона змусить Росію продавати свою нафту зі знижкою до Азії, де вона вже переходить із рук в руки приблизно на $34 за барель дешевше, ніж ціна ф’ючерсів на нафту марки Brent.

У деяких країнах буде триваліший перехідний період для заборони морського перевезення нафти. Для Болгарії передбачено перехідний період до червня або грудня 2024 року, а Хорватія може отримати звільнення від заборони імпорту вакуумного газойлю, який використовується для виробництва продуктів, включаючи бензин і бутан.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.