Європейська комісія запропонувала запровадити правила регулювання використання штучного інтелекту. Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.
Європейський Союз очолить реформи з розробки штучного інтелекту і постарається з’ясувати, чи можна довіряти цьому інтелекту.
“Встановивши стандарти, ми можемо прокласти шлях до етичних технологій у всьому світі і забезпечити збереження конкурентоспроможності ЄС на цьому шляху”, – сказано в релізі.
В ЄС встановлять правила, що обмежують використання штучного інтелекту в багатьох видах діяльності, серед яких управління автомобілями, перевірка іспитів, відбір по прийняттю в школи і прийняття рішень про найм на роботу. Також штучний інтелект буде обмежено використовуватися в правоохоронних і судових системах, які вважаються “високоризиковими” і можуть загрожувати безпеці людей.
При цьому використання штучного інтелекту буде повністю заборонено при розпізнаванні осіб в громадських місцях в реальному часі, виключаючи випадки захисту національної безпеки.
За словами віце-президента Єврокомісії Маргарет Вестагер, обмеження будуть застосовуватися для охорони основних прав громадян Євросоюзу.
Відзначається, що такі правила вплинуть на великі технологічні світові компанії на зразок Google, Amazon, Microsoft або Facebook, що вкладають значні матеріальні ресурси в розробку штучного інтелекту.
В ЄС припускають, що для остаточного затвердження і впровадження правил з використання штучного інтелекту може знадобитися ще кілька років. Потім за порушення цих правил на компанії можуть накладати штрафи в розмірах аж до 6% їх світових продажів.
- Японія зібралася підвищувати народжуваність за допомогою штучного інтелекту.