«1+1» зняв нові мелодрами тільки російською мовою, актори обурені

Українські актори обурені мовною політикою телеканалу «1+1», який у 2020 році випустить нові мелодрами виключно російською мовою.

Під час презентації нового сезону каналу представники «плюсів» заявили, що всі сім серіалів, які транслюватимуть навесні, російською мовою. Рідною українською вийдуть тільки комедії для осіннього сезону. Продюсер серіалів і фільмів Олена Єремєєва пояснила, що в мелодрамах українська мова «сприймається важко».

«Знайти тональність української мови, щоб глядач сприймав її, вельми непросто. За нашими спостереженнями, мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії», – стверджує Єремєєва.

Вона додала, що до того ж акторам нібито важко виконувати ролі українською мовою. Гендиректор «1+1» Максим Кривицький наголосив, що російськомовні серіали можна продавати за кордон на відміну від україномовного продукту.

Українська актриса Римма Зюбіна на своїй сторінці в Facebook назвала співробітників телеканалу «продажними і безпринципними рабами».

«Невже це все норма для свідомої людини – актора, режисера, продюсера? Невже все одно, лиш би гроші платили і в телевізорі показували?», – пише актриса.

Актор Роман Ясинівський відреагував на заяви представників «1+1» уривком з вірша Тараса Шевченка «І виріс я на чужині».

Телеведуча «1+1» Соломія Вітвіцька написала в Facebook, що не поділяє думку про складність сприйняття мелодрам українською мовою. Разом з тим вона перерахувала україномовні мелодрами, який вийшли торік.

«Тому мене особисто на такому підйомі українського кіно – дивують такі незрозумілі закиди саме щодо мови. Мабуть, продюсери і керуються саме цифрами! Але виховувати і залучати до свого продукту варто саме якістю, а не російською мовою», – підсумувала Вітвіцька.

У свою чергу віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що нічим не можна виправдати принизливе ставлення до української мови, тим паче підвищенням рейтингів.

«Ті, хто намагаються повернути українську мову в категорію «кумедні малороси», повинні спуститися з великоруського п’єдесталу в реальність, в якій, за даними торішнього опитування КМІС, майже 80% наших громадян є активними споживачами саме україномовного контенту», – написав Кулеба на своїй сторінці в соцмережі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.