Більшість опитаних українців вважають, що заради миру на Донбасі необхідно погоджуватися на компроміси, проте не на всі. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в період з 4 по 19 листопада.
Тільки 14% респондентів вважають, що заради миру на сході України варто погоджуватися на будь-які компроміси. У порівнянні з червнем кількість прихильників цієї точки зору зменшилася на 6%. Найбільше українців, які хочуть будь-яким способом досягти миру, у південних (24%) і східних (18%) областях. Значно менше такої позиції дотримуються жителі центральних (10%) і західних (13%) регіонів.
При цьому на заході країни і в центрі більше тих громадян, які вважають, що мир на Донбасі буде тільки після перемоги однієї зі сторін. Так вважають 29% і 20% респондентів.
Будь-які компроміси у вирішенні конфлікту на сході підтримують найбільше виборці ОПЗЖ (33%), менше – «Слуги народу» (14%) і «Європейської солідарності» (5%).
Більшість респондентів (58,5%) дотримуються думки, що заради миру варто йти на компроміси, проте не на всі. Така позиція у багатьох жителів східних (67%), південних (60%), центральних (53%) і західних (57%) областей.
При цьому опитані громадяни вважають неприйнятними майже всі компроміси, на яких наполягає Москва, посилаючись на Мінські угоди.
Найбільш неприйнятними компромісами українці називають вимогу провести вибори на умовах «ЛДНР» (66% – проти, 16% – за), амністію для бойовиків (63% – проти, 19% – за) і формування силових органів ОРДЛО з місцевих представників (56% – проти, 21% – за).
Також 15% респондентів виступають за те, щоб окупованих територій Донбасу надали особливий статус в межах України. 62% українців наполягають на поверненні ОРДЛО в Україну на тих же умовах, що і раніше. Відділення цих територій від України підтримують лише 4%.
Раніше повідомлялося, що, згідно з опитуванням, більша частина громадян України позитивно оцінюють перші кроки Володимира Зеленського на посаді глави держави.