Spiegel: НАТО займається збором зимової форми для українських бійців

Країни-члени НАТО готують пакет зимової допомоги для України, зокрема теплу форму для військових, зимове взуття та намети. Про це повідомляє Spiegel.

Наприкінці липня міністр оборони України Олексій Резніков подав запит генеральному секретарю Альянсу Єнсу Столтенбергу на надання зимової форми для 200 тис. українських солдат.

Резніков закликав якомога швидше підготувати одяг та зимові намети для військових перед тим, як почнуться холоди.

У НАТО підтвердили журналістам, що підтримують контакти зі своїми членами, щоб підготувати пакет зимової допомоги для України. Через кілька тижнів після запиту США, Канада, Швеція та Фінляндія вже пообіцяли спорядження.

За попередніми даними НАТО, наразі вдається покрити лише близько 50% потреб, які визначила Україна.

ЗМІ зазначає, що Німеччина також хоче взяти участь у зимовій допомозі Україні, однак вважає пошук зимових матеріалів непростою задачею.

«Що стосується зимового спорядження, такого як одяг, матеріали для польових таборів і продовольство, Німеччина може зробити важливий внесок у підтримку оборони України протягом зими, що наближається», – повідомила міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт.

Військові чиновники з різних країн НАТО пояснили, що запаси зимового спорядження в більшості країн здебільшого зарезервовані для національного споживання. Крім цього, саме такий вид форми є бажаним товаром на світовому ринку.

До речі, Німеччина вже стикалася з проблемою забезпечення своїх солдатів теплою білизною та зимовою уніформою для розгортання на східному фланзі НАТО, тому німецькі військові критично ставляться до передачі Україні запасів Бундесверу.

Очікується, що деталі передачі зимового спорядження Україні обговорюватимуться на наступній зустрічі країн на базі США в Рамштайні.

В НАТО найбільше сподіваються на допомогу своїх нових членів – Швеції та Фінляндії, які мають більш пристосоване для зими оснащення через своє географічне положення.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.