«Всеукраїнська школа онлайн» була створена для того, щоб школярі під час карантину отримали якісну освіту, але відразу після старту проєкту професіоналізм викладачів став викликати сумніви. Річ у тім, що вже у перших онлайн-уроках були допущені елементарні помилки.
Урок математики для 5 класу
Під час телеуроку з математики для учнів 5 класів вчителька намагалася вирахувати швидкість катера, який пливе проти течії. Для цього від швидкості катера у стоячій воді (30,2 км/год) вона відняла швидкість течії (2,2 км/год) і замість правильної відповіді 28 км/год викладачка написала 18 км/год.
Цей урок математики вела методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти Олена Бурдун.
Урок історії для 5 класу
Тема онлайн-уроку історії була такою: «Бурхливі роки або Українська революція (1917-1921 років) і чому Голодомор 1932-1933 років називають жнивами скорботи”. Протягом одного онлайн-заняття вчителька спробувала охопити величезний період в історії України, проте обійтися без фактологічних помилок не вдалося.
Зокрема, вчителька київської школи №250 Елла Ситник переплутала імператорів Російської імперії Миколу I c Миколою II, коли згадувала його наказ про діяльність київського університету, хоча на слайді презентації було вказано правильно.
Окрім того, під час презентації було показано визначення поняття «імперія» – це «держава-загарбник, яка силою приєднує до своїх володінь землі, населення ….», а імператор не звертає увагу на потреби поневолених народів.
Російсько-турецьку війну 1877 року вчителька назвала «загарбницькою», хоча тоді Болгарія отримала незалежність від Османської імперії, а Перша світова війна була представлена як протистояння австрійського та російського імператорів. Чому вона світова, не пояснюється.
Під час уроку також були опущені важливі питання того періоду (навіть той самий Голодомор, на якому акцентується увага в темі), а описуваним подіям надавалося ідеологічне забарвлення. Наприклад, говорячи про радянський період історії України, викладачка акцентувала увагу лише на негативі.
Урок географії для 10 класу
Ще одна помилка була допущена під час телеуроку з географії для 10-х класів. Цього разу вчителька географії переплутала Індійський океан з Атлантичним.
Показуючи на карті кордони Австралії та острова Тасманія, викладачка заявила, що материк омивають Тихий і Атлантичний океани.
При цьому кандидат географічних наук Марія Растворова не спромоглася прочитати, що поруч з територією, яку вона показує, чітко написано «Індійський океан».
https://www.facebook.com/alex.drone.1840/videos/220325552549450/?t=18
Реакція батьків на онлайн-уроки
Дорослі глядачі відеоуроків у соцмережах активно обговорюють курйози такої онлайн-освіти. У деяких вказані помилки викликають посмішку, інші вважають це вердиктом нинішній системі освіти в Україні.