Голосіївський районний суд Києва прийняв рішення про блокування 426 інформаційних сайтів за позовом громадянина Олександра Пана. Про це повідомив у Facebook заступник глави МВС Антон Геращенко.
“Є такий громадянин – Олександр Пан. Йому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами”, – зазначив Геращенко.
17 грудня 2020 року Пан звернувся до поліції зі скаргою на нібито вчинені проти нього шахрайські дії.
Поліція, зазначає Геращенко, після реформи Кримінально-процесуального законодавства зобов’язана за статтею 214 КПК реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення.
Потім Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали.
4 лютого 2021 року суддя Катерина Плахотнюк винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто – «знаряддям злочину», та накладає на них арешт.
Далі, за словами Геращенко, необґрунтоване рішення суду направили слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Заступник Авакова стверджує , що “ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було”.
Поліція, за його словами, вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Водночас прессекретар Київської міської прокуратури Надія Максимець заявила, що правоохоронці закрили кримінальне провадження у зазначеній справі, повідомляє УП.
“25 лютого процесуальним керівником прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження та одночасно – про скасування арешту на майнові права інтелектуальної власності”, – заявила вона.
Крім того, зазначила Максимець, прокуратура ініціювала проведення службового розслідування у зв’язку з діями посадових осіб Голосіївського управління поліції при розслідуванні цього провадження.
Максимець наголосила, що прокурор не брав участі у засіданні Голосіївського суду, не був повідомлений про його проведення та не отримував ухвалу.