З 16 березня в Києві перекрили транспортний рух по Шулявському шляхопроводу. На мосту почалася реалізація давно запланованого інфраструктурного проекту. Спочатку столична влада планувала закрити міст на ремонт ще у травні 2018 року, потім терміни демонтажу об’єкта кілька разів відкладалися. Що відомо про проект – читайте в матеріалі.
Що будуть будувати?
У планах створити велику транспортну розв’язку, яка буде нагадувати форму конюшини – міст з трьома з’їздами. Передбачається, що пропускна здатність буде вище на 20% порівняно з нинішнім мостом. З’їзди будуть мати по дві смуги, основна частина шляхопроводу запланована шестисмуговою.
Міст обладнують велодоріжкою шириною 2 м і довжиною близько 800 м. Більше того, на одній з ділянок траса для велосипедистів буде проходити під землею.
Для реалізації проекту, київська влада планує знести цех №5 заводу Більшовик, який знаходиться на розі вул. Вадима Гетьмана та проспекту Перемоги.
Імовірно, вартість ремонту Шулявського мосту перевищить 0,8 млрд гривень, що зробить його одним з найдорожчих інфраструктурних проектів у Києві.
Коли почнуть ремонт і що будуть робити?
Демонтаж мосту вже розпочався в неділю, 17 березня. Перший етап роботи передбачає розбирання контактних мереж, опор освітлення, карнизних блоків, консолей тротуарів. Крім того, розберуть асфальтно-бетонне покриття шляхопроводу, демонтують самі балки прогінних будов і частково демонтують ростверки (верхню частину фундаменту). Шулявський міст почнуть зносити з двох сторін одночасно, а завершити демонтаж планують в червні.
Другий етап робіт, у тому числі демонтаж цеху заводу “Більшовик”, запланований на другу половину 2019 року.
Скільки триватиме ремонт?
Планується завершити основну частину ремонтних робіт до кінця 2019 року. До цього часу за планом закінчать будівництво шляхопроводу, довжина якого складе 158,17 метрів, а також велосипедних доріжок, ліво – і правоповоротных з’їздів.
Також київська влада пообіцяли відремонтувати підземний пішохідний перехід біля мосту і облаштувати прилеглі території. Так, наприклад, замість торгових павільйонів перед будівлею супермаркету Сільпо створять сквер.
Рух транспорту
Зі зрозумілих причин рух транспорту буде обмежено. Це стосується як автомобільного, так і суспільного. Влада переконливо просить водіїв вибирати інші маршрути, щоб уникнути дорожніх заторів.
Крім того, під час установки прогонової споруди над проспектом Перемоги на дві ночі повністю перекриють рух на проспекті. Однак точної дати, коли це відбудеться, поки немає.
Нові схеми руху
У КМДА зробили схему об’їзних маршрутів, які будуть відкриті на час реконструкції мосту.
Проспект Перемоги буде обладнаний трьома додатковими світлофорами: на перетині з вулицею Довженка, на перетині з вулицею Нестерова, а також на перетині з вулицею Гарматною.
Односторонній рух буде рух по вулицям Антона Цедика (до перетину з вулицею Петра Нестерова), Петра Нестерова, Гарматній (до перетину з вулицею Виборзькій) та Виборзькій.
Рух громадського транспорту
На період реконструкції Шулявського мосту КП Київпастранс змінив рух громадського транспорту.
Тролейбус № 22
Рух тролейбусів маршруту № 22 організується як тролейбусний маршрут №22к: Аеропорт Київ – вул. Борщагівська (Індустріальний шляхопровід)
Тролейбус № 27
Рух тролейбусного маршруту № 27 (ст. метро Почайна – залізнична станція Київ-Волинський) буде організовано на двох ділянках:
- № 27к: залізнична станція Київ-Волинський – вул. Борщагівська (Індустріальний шляхопровід);
- № 27А: ст. метро Почайна – вул. Дегтярівська.
Тролейбус № 30
Рух тролейбусного маршруту № 30 в обох напрямках буде організовано таким чином: від вул. Милославської до станції метро Дорогожичі – за власним маршрутом; далі – вул. Іллєнко – станція метро Лук’янівська – проспект Повітрофлотський – Севастопольська пл. – далі до вул. Кадетський Гай за діючим маршрутом.
Нові маршрути
Додатково буде організовано:
- тролейбусний маршрут №30К: вул. Милославська – вул. Дегтярівська;
- тролейбусний маршрут №21к: вул. Кадетський гай – вул. Борщагівська (Індустріальний шляхопровід);
- тролейбусний маршрут №42 (станція метро Либідська – вул. Дегтярівська) як
- тролейбусний маршрут № 42Д (станція метро Либідська – залізнична станція Київ-Волинський).
- автобусний маршрут №27ТР: вул. Дегтярівська – вул. Борщагівська (Індустріальний шляхопровід).
Крім того, змінено маршрут автобуса № 2 (вул. Булгакова – вул. Шолуденка).
Для зручності встановлять нові зупинки в районі перетину вулиць Довженка та Цедика; вулиць Нестерова та проспекту Перемоги; на вулиці Гетьмана в районі Індустріального шляхопроводу в напрямку Севастопольської площі. А зупинку на вулиці Гетьмана, яка знаходиться в районі Індустріального шляхопроводу (рух в напрямку проспекту Перемоги), перенесуть назад в напрямку Севастопольської площі.