У Судані стався військовий переворот. 11 квітня відбулася зустріч командування армії держави, на якій було прийнято рішення відсторонити президента Омара аль-Башира та його оточення від керування, повідомляють місцеві телеканали Al-Hadath і Al-Mayadeen.
Після прийнятого рішення військові увійшли в будівлю державної телерадіомовної компанії в Омдурмані, місті-супутнику суданської столиці. Командування пообіцяло найближчим часом зробити заяву, пояснивши мотиви своїх вчинків. На поточний момент під контролем армії знаходяться президентський палац, радіо і телебачення.
75-річний президент країни Омар аль-Башир, який керував Суданом 30 років, подав у відставку і був взятий під домашній арешт. Примітно, що у свій час він також зайняв пост президента шляхом військового перевороту. Крім президента, під арештом знаходяться міністр оборони і губернатор однієї з великих провінцій.
Згідно з ухваленим рішенням, керувати країною в перехідний період буде створена військова рада. Не виключається, що цей період може затягнутися на рік. По державному телебаченню і радіо Судану в ранкові години транслюється патріотична музика, нагадуючи літнім жителям країни про те, як в минулому відбувалися захоплення влади військовими.
Остання криза у Судані триває з початку року, і вона різко загострилася в минулі вихідні, коли тисячі демонстрантів почали розбивати стихійний табір біля будівлі міністерства оборони в центрі Хартума, поруч з яким знаходиться резиденція Омара аль-Башира.
9 квітня співробітники служби безпеки зробили спробу силового розгону пікетників. На захист протестуючих стала армія, почалися зіткнення, в результаті яких загинули щонайменше 22 людини.
Раніше масштабні протести в черговий раз спалахнули у Венесуелі.