На дні Північного моря знайшли сліди доісторичного світу

Британські вчені виявили в Північному морі затоплений древній ландшафт, який, імовірно, міг зберегти сліди поселень ранніх мисливців-збирачів, пише видання Live Science.

Під час своєї експедиції дослідники взяли проби відкладень на дні моря. Вік затонулого ландшафту з скам’янілими залишками древнього лісу досягає 10 тисяч років і є частиною Доггерленда.

Після аналізу деяких зразків вчені з’ясували, що під морським дном є шар стиснутого торфу. Це свідчить про те, що в минулому на цій ділянці були родючі водно-болотні угіддя. Вони добре підходять для проживання людей. Проте деякі частини затоплених земель виявилися покриті більш сучасними нашаруваннями від найбільших річок. Тим не менше вчені впевнені, що в майбутньому зможуть відшукати сліди давніх поселень.

Близько 12 тисяч років тому, під час завершення останньої льодовикової епохи, цей район почав звільнятися від льодовикового покриву. У результаті там виникла велика лісиста рівнина зі стадами тварин і співтовариствами ранніх мисливців-збирачів. Але через танення льодів місцевість опинилася під водою близько 8 тисяч років тому.

Як повідомлялося раніше, на північному сході Тунісу археологи знайшли руїни стародавнього римського міста Неаполіса, який був зруйнований цунамі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.