«Ляпів» сьогодні уникнути неможливо: Як в Києві відтворювали атмосферу для «Чорнобиля»

Відтворити атмосферу 1980-х років для зйомок відомого міні-серіалу «Чорнобиль» було надзвичайно складно, оскільки за час, що минув з моменту аварії на ЧАЕС, змінилося буквально все. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Як розповіли київські художники-постановники і реквізитори фільму, що брали участь у роботі над фільмом, будь-які предмети побуту того часу – це вже раритети.

«32 року після події, так стрімко все розвивалося, що змінилося абсолютно все. Кожна ручка, зошит, все виглядає по-іншому», – розповіла реквізитор.

В результаті все необхідне довелося шукати на блошиних ринках. Половина реквізиту була знайдена саме там. Решта – в Інтернеті.

Особлива проблема – вуличні зйомки, де в кадр навіть потрапив пластиковий балкон. Але, як кажуть, таких «ляпів» сьогодні неможливо уникнути.

Цікаво, що зимова сцена знімалася влітку на Троєщині.

Максимально змінили у фільмі вулицю Богдана Хмельницького. Вона «перетворилася» в московську. Цілий день квартал був перекритий, вивіски зняті. Лайтбокси завішували радянською пропагандою. Київське метро «Театральна» стало московської «Київської». Букву «М» з зеленої міняли на червону. На будівлі агентства Укрінформ довелося зняти банер «Свободу Роману Сущенко». До бутафорського тютюнового кіоску постійно підходили люди – купити сигарет.

Корпуса університету Шевченка біля виставкового центру “стали” Мінським інститутом ядерної фізики. Бібліотека Вернадського «стала» московською бібліотекою імені Ломоносова. Тульська шахта «знайшлася» у Київському районі.

У зоні відчуження не знімали ні одного ігрового епізоду. Тільки панорамні види і саму АЕС.

https://www.youtube.com/watch?v=BdlfHf4qiB4

Раніше повідомлялося, що український телеканал «1+1» некоректно перевів серіал «Чорнобиль», назвавши росіян «нашими».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.