“Газпрому” заборонено використовувати газопровід OPAL для поставок газу в Євросоюз

У п’ятницю, 13 вересня, німецьке Федеральне агентство по мережах розпорядилось негайно почати виконувати вердикт Євросуду, який визнав незаконність рішення про надання російському газовому монополісту “Газпрому” права на повне використання потужностей газопроводу OPAL. Останній у 2011 році було відведено у 2011 році від “Північного потоку – 1″. Він проходить від балтійського узбережжя Німеччини до Чехії. Про це повідомляє DW.

У розпорядженні йдеться, що у разі ігнорування вердикту суду будуть накладатися штрафні санкції.

Так накладено заборону для оператора OPAL участь 16 вересня в аукціоні на поставки по газопроводу. У свою чергу “Газпрому” не може використовувати його потужності для постачання. Затверджується, що у росіян є “альтернативні транспортні маршрути”, що дозволяють виконувати свої зобов’язання перед ЄС.

Видання нагадує, що згідно з антимонопольні вимоги Третього енергопакету ЄС, «Газпром» до 2016 року володів правом використання OPAL тільки на 50 відсотків. Фахівці говорили того, що крім росіян, гнавшим газ «Північного потоку» через OPAL, в цій зоні постачальників з такими обсягами не знаходиться. Таким чином труба тільки наполовину була заповнена.

У 2016 році росіяни отримали право на використання вже 80-90% потужностей OPAL на 80-90 відсотків у довгостроковій перспективі (а то й усі 100 – при короткочасній необхідності).

Проте 10 вересня Євросуд це рішення Єврокомісії скасував. Підстава –”порушення основного принципу солідарності в енергетичному секторі”. Претензії мав польський концерн PGNiG, говорилося, що OPAL був незаконно відсторонений від європейського механізму врегулювання. Останній, як відомо, забороняє використання газопроводів одноосібно.

Нагадаємо, під час візиту у Варшаву Володимир Зеленський заявив, що Україна і Польща єдині в думці, що «Північний потік — 2» несе небезпеку для всієї Європи.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.