Генеральний директор “Укроборонпрому” Айварас Абромавичус призначив чотирьох керівників ключових напрямів діяльності Концерну. Відповідні накази він підписав 19 вересня, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.
Так, заступником генерального директора держконцерну з питань трансформацій став Роман Бондар. Закупівлями буде займатися Надія Бігун, фінансово-економічним блоком керуватиме Сергій Іванюта, а Олег Яковенко очолить так званий проектний офіс УОП.
“Великими компанії роблять серця і таланти”
Роман Бондар є експертом з розвитку лідерства та побудови ефективних організацій. Більше 15 років займається пошуком керівників вищої ланки і організаційними перебудовами великих українських і міжнародних компаній.
До призначення в Укроборонпром Бондар був керуючим партнером британської компанії Odgers Berndtson Ukraine, брав активну участь у реформі корпоративного управління державної власності і державної служби, залучав кращі таланти до управління державою, зокрема, формував наглядові ради Нафтогазу, Укрзалізниці, Укренерго, Укргідроенерго та аеропорту “Бориспіль”.
У ГК він буде очолювати так званий Центр трансформацій – реактор змін корпоративної культури та управлінських практик УОП, внутрішніх процесів і системи управління бізнесом; почне управління ефективністю і введе міжнародні стандарти корпоративного управління.
“Результат складних змін напряму залежить від цінностей лідерів, бачення майбутнього та якості організації. Наше завдання за найкоротший термін провести перетворення громіздкої структури в інноваційну, гнучку та сучасну компанію. Моя мрія – не тільки забезпечити організаційну спроможність створення конкурентного на світових ринках продукт, а й відновити інженерну славу українського машинобудування”, – зазначає Бондар.
“Прозорість – наша зброя”
Надія Бігун – новий директор департаменту закупівель УОП. Раніше працювала в сфері телекомунікаційних послуг, у 2015 році в якості волонтера приєдналася до команди Prozorro в МЕРТ, пізніше стала заступником директора ДП Прозорро. Впроваджувала систему електронних закупівель, розробляла законодавство, що відповідало за створення бренду та просування Prozorro.
Після МЕРТ приєдналася до команди Укрпошти, де централізувала закупівлі більш ніж на мільярд гривень 27 дирекцій державної компанії, ввела єдині стандарти закупівель. До призначення в УОП працювала заступником директора ДП “Медичні закупівлі України” і запускала електронний каталог Prozorro Маркет для державних замовників.
В Укроборонпромі Бігун, перш за все, буде впроваджувати прозорі процедури і політику закупівель, підвищувати їх ефективність за рахунок централізації потреб підприємств і впровадження категорійних стратегій. Сьогодні лише 8 з 138 підприємств, що входять до складу “Укроборонпрому”, включаючи сам Концерн, проводять закупівлі через Prozorro.
Окремим фокусом роботи Бігун стане імпортозаміщення товарів російського виробництва, зазначили в “Укроборонпромі”.
“За кожною перемогою стоять конкретні цифри”
Сергій Іванюта буде керувати фінансово-економічним блоком Концерну, до цього працював в українських і міжнародних компаніях-лідерах ринку, а також у Національному банку та Укргазвидобуванні. В сферу його відповідальності в УОП входить формування та реалізація фінансової політики Концерну, розгортання комплексної програми фінансового оздоровлення підприємств, що входять до складу “Укроборонпрому”, реструктуризація боргів тощо.
“Процес змін має бути сучасним і керованим”
Олег Яковенко – директор департаменту управління проектами. Як і більшість нової команди Абромавичуса – з корпоративного сектора, а також має досвід роботи у державних структурах, зокрема, у МЕРТ, де займався оцінкою податкових і фінансових ризиків, очолював розробку інтегрованої платформи цифрового звітності для державних підприємств; брав участь у розробці плану відбудови промисловості в Східній Україні і підготовці експортної та HiTech-стратегії держави. До переходу на держслужбу Яковенко працював в іноземній продуктовій компанії і розвивав власний бізнес у сфері маркетингових стратегій та просування на ринках.
В Укроборонпромі Яковенко буде керувати проектним офісом – центром управління всіма процесами, пов’язаними з корпоратизацією Концерну. Яковенко буде розробляти дорожню карту трансформацій, контролювати її реалізацію і займатися ризик-менеджментом. Відразу після призначення Яковенко ввів в команді нових радників Канбан – метод прозорого управління розробкою продуктів, винайдений інженерами заводів Toyota.
Призначення нових ТОП-менеджерів Абромавичус назвав “кінцем епохи мародерства” і підкреслив, що нова команда найближчим часом має розробити комплексну стратегію розвитку Концерну, орієнтовану на збільшення обсягів виробництва та продажів продукції; провести кадровий і фінансовий аудити, інвентаризацію та оптимізації активів Концерну; впровадити комплексні антикорупційні механізми та кращі практики корпоративного управління на підприємствах держконцерну, повідомили в прес-службі.
Також зазначається, що перед призначенням нові керівники подали електронні декларації, пройшли ряд співбесід спеціальну перевірку та поліграф.
До пошуку і відбору нової команди був залучений номінаційний комітет Наглядової Ради держконцерну та іноземні консультанти, що спеціалізуються на підборі керівників вищої ланки.
Нагадаємо, 30 серпня президент Володимир Зеленський звільнив главу «Укроборонпрому» Павла Букіна і призначив на його місце Айвараса Абромавичуса.