Народному депутату від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Ілля Ківа у 2011 році міг сісти до в’язниці за вимагання хабара розміром 1,5 тисячі доларів, але відбувся штрафом, оскільки надав довідку з психіатричної лікарні. Про це йдеться в сюжеті програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”
Відомо, що Ківа був затриманий в ресторані 27 вересня. У той же день був затриманий брат Ківи Дмитро. Його «взяли» з грошима, які він повинен був передати братові. Саме останній двома траншами отримував кошти від жертви вимагання.
Жовтневий суд Полтави у грудні 2013 року визнав Іллю Ківу винним в отриманні хабара. Неправомірну вигоду нинішній нардеп отримав, будучи заступником начальника Управління захисту прав споживачів у Полтавській області.
Злочин, який, як визнав суд, вважається тяжким. Однак Ківі присудили тільки штраф розміром у 10 тисяч і заборонили обіймати державні посади строком на один рік.
Пом’якшувальна обставина: Ківа “перебував на лікуванні у Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи, має хворобливий стан здоров’я внаслідок перенесених закритих черепно-мозкових травм”.
Журналісти нагадали, що до листопада Ківа стверджував, що має відмінне психічне здоров’я. Проблеми з його наявністю він визнав в одному з інтерв’ю, опублікованому 28 листопада. Говорив тоді нардеп про епілепсії, яка проявилася у нього в 2011 році, коли перебував у СІЗО. За словами Ківи, саме цей момент врахував суд.
За словами нардепа, цей момент суд врахував.
Однак, як стверджує парламентарій, припадки у нього припинилися ні у 2012 році, ні у 2013 році. В результаті комісією він був визнаний психічно здоровим.
Тим не менш його хвороби та інвалідність були враховані і в серпні 2014 року при перегляді вироку. Тоді Ківа був амністований.
Той факт, що в документах суду йдеться про психопатизацію особистості, а не про епілепсії нардеп пояснити не може.
Відзначається, що і в 2013 році, і в 2014 році, коли переглядався вирок суду своєї провини Ківа не заперечував. У листопаді інтерв’ю Ківа стверджував, що визнав провину в результаті шантажу у 2011 році. Питання про те, чому визнання було і в 2014, залишився без відповіді.
Події 2011 року не хоче коментувати і підприємець Ігор Горбатенко, у якого Ківа вимагав хабар. Каже, що “вже постраждав за це”. Зберігає мовчання і тодішній прокурор Полтавської області Андрій Миронов. Скаржиться тільки на погану пам’ять і небажання нічого згадувати.
Заступник прокурора Полтавської області Анатолій Ковальчук, подавав апеляцію на рішення про амністію Ківи і потім відкликав її, пояснив факт відкликання наявністю вказівки керівника і якихось порушень. У свою чергу його начальник Ян Стрелюк навіщо ініціював відкликання згадати не зміг.
Раніше повідомлялося, що нардеп Ківа у сесійній залі парламенту переглядав відео, на якому чоловік сів голим задом на обличчя іншого.