В ніч на 29 січня основні українські медіагрупи закодували супутниковий сигнал своїх телеканалів. Що тепер робити користувачам супутникових тарілок, які втратили можливість безкоштовно дивитися улюблені передачі? Без паніки! InfoResist зібрав всю необхідну інформацію про кодування каналів, яка турбує українських глядачів.
[ir_questions]
[ir_quest]
Що таке кодування каналів?
[/ir_quest]
[ir_answer]
У червні минулого року стало відомо, що великі українські телеканали прийняли рішення закодувати супутникове ТБ. Це означає, що власники тарілок більше не зможуть безкоштовно дивитися популярні телеканали. Тобто ряд українських каналів просто зникне з екрану.
[/ir_answer]
[ir_quest]
Які канали закодували?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Українці, які використовують супутникові тарілки, більше не можуть дивитися безкоштовно такі канали:
- 1+1 Media (1+1, 2+2, ТЕТ, УНІАН, ПлюсПлюс, Бігуді)
- Медіагрупа “Україна” (ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Україна 24)
- StarLightMedia (СТБ, Новий канал, ICTV, М1, М2, КуйТБ)
- Inter Media Group (“Інтер”, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм).
[/ir_answer]
[ir_quest]
Навіщо закодували супутникові канали?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Платне супутникове телебачення – стандартна практика в Європі. Це дозволяє компаніям покращувати контент, який вони виробляють. Наприклад, зображення для користувачів супутникового телебачення з 2020 року буде доступно у форматі HD.
Крім цього, український сигнал через супутникові тарілки може потрапляти в країни Європейського Союзу. Тобто жителі цих країн можуть дивитися канали безкоштовно. А це порушує норми і закони ЄС. Вся річ у тому, що там супутникове телебачення доступно виключно в складі спеціальних пакетів. Безкоштовні – лише державні, регіональні або громадські телеканали.
Від впровадження закодованих каналів виграють всі – це дозволить розвивати ринок платного телебачення, канали будуть мати достатньо коштів для нового, якісного контенту, а піратства стане значно менше.
[/ir_answer]
[ir_quest]
Що залишилося у відкритому доступі?
[/ir_quest]
[ir_answer]
В безкоштовному доступі на супутнику залишаться міжнародні версії українських каналів — «1+1 International» та «Інтер+», а також NewsOne, «112 Україна», ZIK, «5 канал» і «Прямий», «24 канал», «Еспрессо», «Наш», «Україна 24».
Доступними будуть державні телеканали – «UA:Перший», «UA:Донбас», «UA:Культура», «Рада».
[/ir_answer]
[ir_quest]
Що робити звичайним глядачам?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Якщо ви використовуєте кабельне або інтернет-телебачення, то кодування каналів вас ніяк не торкнеться. Впровадження кодування торкнеться тільки власників супутникових тарілок.
[/ir_answer]
[ir_quest]
Можна зламати закодований супутниковий сигнал?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Телеканали кодуються за допомогою системи Verimatrix. Система має високий багатоступеневий захист, тому зламати код практично неможливо.
[/ir_answer]
[ir_quest]
Де купити тюнер та як його встановити?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Супутникова тарілка залишається та, що ви користувалися раніше. Замінити доведеться тюнер. У нашій країні легальним приймачем супутникового сигналу є тюнер з маркуванням УТБ. Щоб придбати новий пристрій, слід звернутися до однієї з платформ, які легально надають в Україні послуги – Viasat і XtraTV. Тюнери продаються, як у операторів супутникового ТБ, так і в магазинах електроніки.
Встановити тюнер можна самостійно. На сайті «Телемайстер» кожен може отримати необхідну інструкцію підключення. Там же є і інформація про майстрів та їхні контактні дані. Але врахуйте, що вам може знадобитися регулювання супутникової антени, щоб вона дивилася на потрібний супутник. Ціни на тюнери стартують від 1000 гривень. Тюнер з викликом майстра вам обійдеться в 1499 гривень, такі ціни пропонує Viasat.
[/ir_answer]
[ir_quest]
Я встановив тюнер. Що далі?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Тепер залишилося стати абонентом однієї з платформ – Viasat або XtraTV.
Підключити супутникове телебачення можна прямо по телефону. Для цього достатньо назвати оператору компанії серійний номер свого тюнера, вибрати пакет підключення та оплатити вартість послуги. ТБ пристрій автоматично настроїться. Все готово!
[/ir_answer]
[ir_quest]
Скільки доведеться заплатити?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Найдешевший тариф у провайдера Viasat коштує 59 грн за 96 каналів. Найдешевший тариф XTRA TV — 55 грн за 108 телеканалів.


[/ir_answer]
[ir_quest]
Інші варіанти є?
[/ir_quest]
[ir_answer]
Так, наприклад, ви можете перейти на ефірно-цифровий провайдер Т2, де безкоштовно надані 32 каналу.
Або також ви можете підключити кабельне ТБ. Однак у випадку, якщо воно є у вашому регіоні.
А якщо є високосортної і безлімітний інтернет, то можна купити Smart-телевізор або спеціальну ТБ-приставку. Smart-телевізор обійдеться значно дорожче ТБ-тюнера, а ось приставки на базі Android TV коштують приблизно стільки ж. Щоб дивитися улюблені телеканали через інтернет вам потрібно завантажити програму на телевізор або ТБ-приставку і підписатися на будь-який з наступних сервісів: Divan.tv, Oll.tv, Megogo, Київстар ТБ, Sweet.tv.
Головна відмінність інтернет-телебачення від супутникового – це можливість дивитися величезну кількість фільмів, серіалів і мультфільмів безкоштовно. Деякі сервіси дозволяють за додаткову плату купити фільми, які тільки вийшли в прокат. І не менш важливо те, що погода ніяк не впливає на якість сигналу інтернет ТБ.
[/ir_answer]
[ir_quest]
У мене залишилися ще питання
[/ir_quest]
[ir_answer]
Якщо у вас залишилися питання, що стосуються кодування супутникового ТБ сигналу, відповіді можна знайти на інформаційному ресурсі Telemaster.
[/ir_answer]
[/ir_questions]