Всі давно звикли до того, що військові фільми виросли зі старих-добрих «В бій ідуть одні старики» в масштабні постановки типу «Дюнкерка». До числа таких можна віднести і гучний фільм Сема Мендеса «1917». Картина номінована на Оскар в 10 категоріях та у своєму огляді ми розповімо, чому фільм може отримати заповітну статуетку.

«1917»: сюжет фільму
Весна 1917 року – розпал Першої світової війни. Двом капралам – Тому Блейку і Вільяму Скофилду доручають секретне завдання – дістатися за добу до другого батальйону з посланням авангарду скасувати наступ на німців. Виявляється, що відступ противника – це всього лише його стратегія. З парою гранат, деякою їжею та зброєю друзі відправляються в дорогу без найменшого уявлення про те, чи дійдуть вони туди й чи повернуться назад. Для Тома – це особиста справа, адже у другому батальйоні служить його брат. А ось для Вілла це завдання незрозуміле і абсурдне.
“У них навіть щури більші за наших”
Події 2-годинного фільму відбуваються трохи більше, ніж за добу, а сам фільм знятий ніби одним кадром. Це створює певний ефект присутності, співпереживання героям. Цього Сем Мендес досяг завдяки зйомкам досить довгими уривками (від 4-х до 8-ми з половиною хвилин), а змонтований так, щоб фільм виглядав одним неподільним цілим дублем.
В основі картини – особиста сімейна історія Сема Мендеса. Історію про сміливця, який врятував тисячі життів, він почув ще в дитинстві від свого діда Альфреда Мендеса, який був ветераном Першої світової. Режисер як раз показав жахи війни очима молодих хлопців, їх історії на тлі масштабних історичних подій.
“А що медаль? Це залізяка. Я проміняв свою на пляшку вина”
Фільм знятий так, що досить реалістично показані масштаб і кошмар війни. Практично на фізичному рівні відчуваєш те, що відчували герої. Гори трупів і туші вбитих тварин, через які героям доводиться перелазити, величезні щури, яких доводиться розганяти, зрубані вишні, напіврозвалене місто – все це теж проходиш разом з капралами по весняній багнюці. Діалоги героїв також дають можливість співпереживати їм і ніби вступати в суперечку.

Аналізуючи сюжет, можна сказати, що історія розказана, герой досяг мети і він вже не такий, як був на початку шляху. Звичайно, своїм фільмом Мендес не зупинить всі війни світу і головною залишається думка, що з ворогом – не домовишся і рано чи пізно жертви потрібні будуть, неважливо – одна або тисячі.
Нагадаємо, раніше ми зробили голосування на тему “Хто може отримати Оскар” і пропонуємо читачам в ньому взяти участь.
Аліна Бондарєва