The New Yorker присвятив статтю кліпу українського гурту «Історія України за 5 хвилин»

Американський тижневик The New Yorker присвятив статтю відеокліпу «Історія України за 5 хвилин», який торік випустили український гурт ТНМК і художник Олександр Даниленко.

У статті йдеться про те, що кліп був створений на хвилі протидії російській пропаганді, чому особливу увагу приділяла влада за президентства Петра Порошенка.

«Відео також є частиною особистого політичного проєкту: (автор тексту до пісні Артем – ред.) Полежака розповів, що написав свої тексти в рамках тривалого проєкту «Так працює пам’ять» – пісні, присвячені пам’яті підлітка, убитого під час вибуху проукраїнської ходи 2015 року в Харкові», – пише New Yorker.

Зазначається, що самі українці позитивно оцінили відео. У коментарях вони жартували, що цим кліпом можна замінити всю навчальну програму з історії України в школах.

Автор статті розповідає, що відео починається з трьох гуцулів, які дмуть у трембіти. Після цього зображення перемикаються між церквами, будинками, замками і фабриками, а в золотих бульбашках з’являються гасла «Слава Україні» і «Героям Слава». Також у кліпі показано, що майбутнє України затьмарене війною з РФ на Донбасі.

«Попри оптимістичну естетику, кліп Історія України відображає ідею, більш характерну для політики Порошенка, ніж для політики Зеленського, про те, що Україна визначається своєю ворожістю до Росії», – зазначає автор.

Кадри з кліпу “Історія України за 5 хвилин”

Разом з тим New Yorker розкритикував деякі фрагменти кліпу. Наприклад, те, що «Гітлер з’являється лише коротко», а «українці описуються як борці “на двох фронтах” – проти совєтов і нацистів».

«Найбільш вражаючим є повне стирання історії українських етнічних меншин. Хотілося б побачити, як геніальний Даниленко зобразив би письменника Шолом-Алейхема, …, або Ісаака Бабеля», – додали у виданні.

Автор New Yorker наголосив, що «войовниче ставлення Полежака навряд чи відповідає ідеї Зеленського про мир і примирення».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.