Найєм вважає наївною позицію щодо можливості консультацій не з бойовиками, а з проукраїнськими жителями Донбасу

Не можна вести переговори з жителями окупованих територій Донбасу через те, що неможливо встановити їхні справжні політичні та соціальні погляди. Про це заявив заступник генерального директора «Укроборонпрому» Мустафа Найєм у Telegram.

Найєм зазначив, що робота у держпідприємстві частково обмежує в політичних коментарях, але не позбавляє права мати громадянську позицію. Він підкреслив, що виступає проти легітимізації і визнання терористів і сепаратистів стороною переговорів у будь-якому офіційному форматі.

“Ми можемо вести переговори з приватними особами у конкретних питаннях (такі переговори ведуть з терористами, наприклад, коли рятують заручників), але не вважаю можливим визнання їх представниками якоїсь спільноти, а тим більше цілих регіонів і надання їм офіційного статусу”, – уточнив Найєм.

Він додав, що така суб’єктивізація небезпечна і переводить терористів і сепаратистів у площину політичних осіб, а не злочинців, а Росію видає за посередника, знімаючи з неї відповідальність за війну на Донбасі.

Найєм пише, що уважно вивчив питання необхідності створення Консультаційної ради і впевнений, що позиція «консультуватися в Мінську не з бойовиками, а з проукраїнськими жителями Донбасу» є наївною.

Найєм пояснив це тим, що кожна сторона самостійно обирає учасників ради і незрозуміло, як можна відрізнити проукраїнських жителів Донбасу від терористів і сепаратистів. За його словами, він не проти переговорів із представниками ОРДЛО, але єдиними прийнятними та легітимними представниками окупованих територій можуть бути переселенці.

“Вони визнають українську владу і дійсно представляють громадян України, готових до переговорів про спільне з нами майбутнє”, – підсумував Найєм.

Нагадаємо, в Мінську на засіданні ТКГ з участю Андрія Єрмака і заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака було заявлено про необхідність створення спільної консультативної ради.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.