Виробник захисту для медиків: Держава віддала перевагу Китаю, в таких умовах бізнес може не відкритися після карантину

В умовах, коли українська влада воліє надавати роботу не вітчизняним, а китайським виробникам захисних засобів, пандемія коронавіруса може закінчитися смертю місцевого бізнесу. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив власник компанії “Текстиль-Контакт” Олександр Соколовський.

За його словами, компанія швидко переформатувала своє виробництво на виготовлення захисних засобів, були готові забезпечувати ними у тому числі і медиків за конкурентними з китайцями цінами. Однак через конфлікт між Міністерством та держпідприємством «Медичні закупівлі України», виявилася без обігових грошей і виготовленим на замовлення товаром. Соколовський вважає, що ця продукція в даний час могла б захистити деякі категорії медичних працівників.

Власник компанії наполягає на тому, що їх продукція повністю відповідала вимогам, висунутим держпідприємством. Був виграний тендер, пропонувалися найнижчі ціни. Погодили зразок товару, а його серійне виробництво почали тільки після підписання договору.

«В результаті нам змінюють постфактум правила гри і ТК виявляється з нашитими 23 тисячами комбінезонів на 5,5 млн гривень», – написав він.

Соколовський зазначив, що, оскільки у компанії немає медичного сертифіката відповідності міжнародним стандартам ДСТУ, МОЗ відмовився забирати товар. При тому, що такий сертифікат перед тендером ніхто не просив, і його не може видати жодна лабораторія в країні.

Висновок, який Він зробив в результаті цієї історії: в час пандемії держава вважає за краще допомагати не українським виробникам, а китайським.

«У таких реаліях український бізнес ризикує не відкритися після карантину, а десятки тисяч українців в одному тільки легпромі залишаться без роботи», – додав він.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3013627315367602&set=a.813138135416542&type=3&theater

Нагадаємо, нардеп від фракції «Голос» Олександра Устінова повідомила, що міністр охорони здоров’я України Максим Степанов відмовився підписувати документи про закупівлю захисних костюмів для медиків за низькою ціною, вирішивши купити їх на 40% дорожче. У МОЗ пояснили свої дії невідповідністю української продукції необхідним вимогам безпеки.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.