Третина хворих коронавірусом мають ознаки небезпечного тромбозу

Британські експерти в галузі медицини встановили, що до 30% заражених коронавірусом людей мають ознаки небезпечного тромбозу легенів. Про це повідомляє ВВС.

Тромби, що утворюються в крові, можуть бути причиною багатьох смертей. Вони виникають як результат серйозного запалення легенів, що є природною реакцією організму на присутність вірусу. Пацієнти по всьому світу страждають від ускладнень, викликаних COVID-19, при цьому вони можуть призвести до смерті.

Почастішання випадків тромбозу медики стали помічати в березні, коли пандемія коронавірусу почала швидко поширюватися по світу. Неприємним відкриттям стали сотні мікротромбів у легенях деяких пацієнтів з COVID-19.

Виявилося, що вірус також викликає тромбоз глибоких вен, який найчастіше вражає ноги. Коли тромби відриваються, вони рухаються в легені, перекриваючи судини, що особливо небезпечно для життя.

Художник Брайан МакКлюр потрапив до лікарні у квітні з важкою пневмонією, викликаною коронавірусом. Однак незабаром з’ясувалося, що існує ще більша загроза його життя – тромби в легенях. За словами чоловіка, медики попередили його про серйозність захворювання і він зрозумів, що якщо йому не стане краще, то “буде біда”. На щастя, зараз він уже одужує у себе вдома.

На думку професора лікарні при Королівському коледжі Лондону Рупена Арії, кількість хворих з тромбозом легенів у наслідок коронавірусу, може становити більше 30%. Група вчених під його керівництвом, які працюють у лікарнях, досліджує, як COVID-19 впливає на кров пацієнтів. Вона стає густішою, що призводить до утворення тромбів.

До всіх проблем додається те, що ліки, які сьогодні використовуються для розрідження крові, не завжди допомагають таким пацієнтам. У той же час значне збільшення дози може призвести до кровотечі, яка може виявитися смертельною.

Як говорить професор Арія, треба зберігати тонкий баланс між лікуванням тромбозу і запобіганням кровотечі. Зараз уже йдуть клінічні випробування оптимальної дози ліків, що розріджують кров, яку можна буде застосовувати скрізь.

Нагадаємо, представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в РФ Меліта Вуйнович заявила, що використані медичні маски, що застосовуються в цілях захисту від зараження коронавірусом COVID-19, можна утилізувати зі звичайним сміттям.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.