«Кораблі-примари»: Дослідники пояснили, чому до берегів Японії роками прибиває човни із трупами з КНДР

Протягом багатьох років до північного узбережжя Японії хвилі прибивають рибальські човни з Північної Кореї, у яких виявляють тіла північнокорейців. Про це пише CNN.

У 2017 році японці виявили біля своїх північних берегів близько сотні рибальських човнів і 35 мерців у них. Відтоді уламки човнів неодноразово знаходили на узбережжі, проте кількість тіл північнокорейців зменшилася.

Ніхто не міг пояснити походження таких «кораблів-примар». Японська берегова охорона припускала, що це може бути пов’язано з несприятливими погодними умовами. Інші ж вважали, що виною загибелі моряків є застарілий рибальський флот Північної Кореї.

Більш переконливе пояснення того, що відбувається змогла дати некомерційна організація Global Fishing Watch, яка провела власне дослідження. У ньому йдеться про те, що поява «кораблів-примар» пов’язана з подіями у Жовтому морі між КНДР і Китаєм.

Рада безпеки ООН у 2017 році ініціювала введення торгових санкцій проти Північної Кореї через чергові ракетні випробування Кім Чен Ина. Таким чином рибний промисел у північнокорейських водах або купівля/продаж риби з КНДР стали заборонені.

Однак заборона не зупинила близько 900 китайських суден у 2017 році й 700 у 2018 році. Про те, що китайські кораблі незаконно ловили рибу в акваторії КНДР, стало відомо завдяки супутниковому відстеженню руху суден.

Виловлювання Китаєм морепродуктів у водах сусідньої країни витісняє звідти північнокорейських рибалок. На своїх старих і бідно оснащених човнах вони змушені відпливати на далекі відстані у води Японії або Росії.

Оскільки північнокорейські рибальські судна не придатні для далеких запливів, то вони разом з екіпажем губляться в морі. Так рибалки прирікають себе на смерть, гинучи від нестачі їжі та прісної води або внаслідок шторму.

Досі невідомо, на яких підставах китайці працюють у водах КНДР. Можливо, вони відтісняють рибалок силою або викуповують право на вилов у Пхеньяна. Втім, міжнародне право забороняє обидва варіанти.

Згідно з даними дослідження, рибалки з Китаю виловлюють летючих кальмарів. Їхній улов вдвічі перевищує кількість, виловлену Японією і Південною Кореєю разом. Це найбільший тіньовий вилов за всю історію незаконного рибальства в акваторіях чужих держав.

Такі масштаби вилову летючих кальмарів можуть поставити під загрозу стабільність морської екосистеми в регіоні.

  • Торік російські прикордонники затримали понад 80 громадян КНДР, які займалися браконьєрством в морі. Північнокорейці напали на прикордонників під час затримання, троє росіян постраждали.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.