Організатору фінансової піраміди та його співучасникам повідомили про підозру. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора України.
За даними слідства, до організації “піраміди” причетні понад 20 осіб і задіяно понад 100 підконтрольних юридичних осіб.
“Учасниками злочинної схеми здійснювався збір грошових коштів громадян, у тому числі з використанням банківських рахунків благодійної організації, з метою нібито інвестування в нефінансову установу для отримання надвідсотків”, – зазначили в ОГП.
Зазначається, що за час функціонування фінансової піраміди організатори, за рахунок вкладників купили один з островів Дніпровського каскаду з нерухомістю, придбали 18 елітних позашляховиків та інше майно, орієнтовною вартістю понад $250 млн.
У справі було проведено 48 обшуків у Київській, Вінницькій областях та в Одесі, в ході яких правоохоронці вилучили комп’ютери, мобільну техніку, Подарункові сертифікати, документи про діяльність проекту, а також інші предмети.
Організатору “піраміди” та його співучасникам повідомлено про підозру у шахрайстві з фінансовими ресурсами, а також легалізації (відмиванні) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 КК України).
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
В Офісі генпрокурора не уточнюють, про яку саме фінансову піраміду йдеться. Але швидше за все, йдеться про заблоковану минулого тижня B2B jewelry.
- 27 серпня в СБУ заявили, що заблокували діяльність фінансової піраміди з 600 тисячами вкладників. За даними спецслужби, організатори “піраміди” привласнили понад 250 млн доларів.
- Засновник B2B jewelry Микола Гонта заявив, що їхні ювелірні магазини працюють у звичайному режимі, а юристи компанії готують позови через інформацію про те, що мережу заблокували.