Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко вважає можливою “деолігархізацію” новин на українських телеканалах. Про це він заявив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“.
“Мені здається, що деолігархізація новинних служб телеканалів колись все-таки трапиться в Україні. Звичайно, великий бізнес має право володіти каналами, але більшість із них (або майже всі) вирішили, що повинні впливати на політику. Ось це має закінчитися”, – сказав Тимошенко.
Він також сказав, що в українського лідера Володимира Зеленського немає свого каналу “тому що він – не президент-олігарх”. Тимошенко уточнив, що глава країни не домовляється про телеканали з олігархами або з їх менеджерами, оскільки йому це не потрібно.
На думку Тимошенка, дії ОП показують правильність рішення і народ це бачить. Він також додав, що завдання держави полягає саме у відокремленні інформації від дезінформації.
Щодо “Суспільного телебачення” Тимошенко сказав, що “є приклади, коли суспільний мовник є не нейтральним, а тим, хто озвучує позицію інших політичних сил” і він вважає це дивним. Він зазначив, що йому відомі приклади, коли в інших країнах уряд призначає голову наглядової ради громадського телебачення.
Крім того, уряд також може призначати саму наглядову раду або квоту. Тимошенко пояснив це тим, що в інших країнах влада “розуміє, що держбюджет виділяє на це чималі гроші і міністерства часто незадоволені витрачанням грошей”.
Заступник голови ОП акцентував, що в Україні у наглядовій раді більшість складають громадські організації, представництво ВР – у меншості.
“Що стосується Національної суспільної телерадіокомпанії України, то можна багато розповідати про те, що рейтингу немає, а довіра є. Але ми не перший день живемо. Не існує довіри без рейтингів”, – сказав Тимошенко.
- Президент Володимир Зеленський на засіданні РНБО 15 квітня доручив розробити законопроект про статус олігархів в Україні.
- У Ахметова і Порошенка відреагували на “антиолігархічний закон” Зеленського.