Більше сотні фермерів в Криму можуть позбутися земельних ділянок, які вони обробляли протягом декількох десятиліть. Про це пише Російська служба BBC.
До анексії Криму Росією в Україні була відсутня юридична практика передачі землі у власність – земля передавалася по праву постійного безстрокового користування. Українські чиновники пояснювали фермерам, що принципової різниці між цими двома категоріями немає, і всі фермери мали на руках державні акти на землю з формулюванням про безстрокове користування.
Після анексії півострова Росією місцеві “чиновники” попередили фермерів, що таке формулювання в російському законодавстві вже не експлуатується. Їм було запропоновано взяти землю в оренду на 49 років або оформити право власності.
Власник ферми в Бахчисарайському районі Михайло Горьковенко розповів, що після ряду нескладних бюрократичних процедур в 2017 році у нього вже були документи, що підтверджують його право власності на землю.
Наступні три роки фермер разом зі своєю сім’єю продовжував обробляти землю, вирощувати персики і займатися їх оптовим продажем. Після замовлення виписки з Єдиного державного реєстру нерухомості фермер несподівано дізнався, що його право власності на ділянку анульовано. Так, в документі власником землі була вказана Республіка Крим.
Згодом Горьковенко почав дізнаватися про ситуацію з правом власності у фермерів інших районів Криму і з’ясував, що випадки “відкату права власності назад” носять масовий характер.
“Коли люди зверталися до Держкомреєстру, їм говорили, що при оформленні права власності сталася технічна помилка, і насправді оформити землю у власність вони не мають права. Чому не мають? Яка помилка? Цього ніхто не пояснює”, – розповів виданню Кримський громадський активіст Олег Кочеров.
Слід зазначити, що одному з фермерів вдалося повернути право власності на землю через Верховний суд, проте місцеві чиновники просто саботували дане рішення.
- Окупанти пригрозили покарати “організаторів водної блокади” Криму.