ЗМІ: У Венедиктової затягують розслідування справи, в якій може фігурувати Грановський

Офіс генерального прокурора, ймовірно, затягує розслідування справи про заподіяння 93 млн грн збитків “Одеському припортовому заводу”, де в якості ймовірного організатора фігурує експомічниця колишнього нардепа Олександра Грановського. Також розслідується причетність його самого. Про це повідомляє програма “Схеми”.

Журналісти виявили низку фактів, які вказують на затягування справи. Зокрема, це раптова заміна прокурорів, відмова в проведенні обшуку і бездіяльність по оголошенню помічниці екснардепа Ольги Ткаченко в міжнародний розшук.

На запитання “Схем” про те, чому підозрювана досі не внесена до бази Інтерполу, в Офісі генпрокурора відповіли, що має відбутися ще додаткова перевірка.

Восени 2020 року Окружний адміністративний суд через скаргу адвокатів Ткаченка заборонив оголошувати її в розшук. Однак детективи НАБУ і прокурори САП за допомогою апеляції повернули це право в січні 2021 року. Однак через пів року інформація про розшук Ткаченко в базі Інтерполу так і не з’явилася.

Крім цього, генпрокурор Ірина Венедиктова не погодила обшуки в адвокатській фірмі Equity (раніше називалася FCLex), юристи якої діяли в інтересах самого Грановського і його бізнес-партнерів.

За даними “Схем”, Грановський неодноразово зустрічався з юристами фірми. Крім того, під час парламентських виборів він вказував одного з адвокатів Equity своєю довіреною особою. Також юристи даної фірми представляли інтереси бізнес-партнерів Грановського. Екснардеп все спростовує.

“Схеми” неодноразово фіксували зустрічі Олександра Грановського з юристами фірми Equity

Венедиктова вирішила змінити групу прокурорів САП, які здійснюють нагляд за розслідуванням справи про «Одеський припортовий завод».

За рішенням генпрокурора, керівником групи призначили Василя Кричуна, який відомий тим, що закрив справу «рюкзаків Авакова» про закупівлю неякісних рюкзаків для Нацгвардії. У цій справі фігурував син тодішнього голови МВС.

“Схеми” звернулися в Офіс генпрокурора з питаннями по кожному зі згаданих фактів можливого затягування розслідування. Але у відомстві відповіли лише на одне з них – щодо оголошення Ткаченко в міжнародний розшук. Після проведення перевірки буде вирішуватися питання про погодження внесення підозрюваної в базу Інтерполу.

На інші два питання Офіс генпрокурора не відповів, пославшись на таємницю досудового розслідування.

  • Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підготувало проєкти підозр колишнім народним депутатам Ігорю Кононенку та Олександру Грановському.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.