Вилікувати грип швидко та ефективно – мрія кожного, хто підхопив це захворювання та страждає від нежитю та температури. Якщо вчасно розпочати лікування, то можна значно полегшити симптоми цієї інфекції вже за декілька днів.
Ознаки грипу є типовими для вірусної респіраторної хвороби: різке підвищення температури тіла (більш ніж 38С°), жар та головний біль, слабкість та біль у м’язах. Також на третій день інфікування може додатися сухість у носі та першіння у горлі, кашель та діарея. Доросла людина зазвичай хворіє на грип протягом 5-10 днів, тож чим раніше взятися до боротьби з ним, тим більше шансів уникнути ускладнень.
В першу чергу потрібно відкласти всі справи та лягти до ліжка, тому що перенесення захворювання на ногах лише посилить його перебіг. По-друге, важливо одразу ж розпочати приймати противірусні препарати, наприклад, «Афлубін». Прийом такого засобу на початку хвороби буде дієвим і значно пришвидшить одужання. Окрім того, можна пити ліки для полегшення інших симптомів – жарознижувальні, сиропи для відкашлювання, а також розсмоктувати льодяники від болю у горлі та користуватися краплями чи спреями від нежитю. Не завадить і додаткова доза вітаміну С – він міститься у чорній смородині, цитрусових та інших продуктах. Потрібно зазначити, що призначення лікарських препаратів при грипі має виконувати лікар-терапевт, не варто приймати їх безконтрольно, що відбувається дуже часто у наш час.
Грип – це токсичне захворювання, тому важливо багато і часто пити теплу воду або чай з малиною чи медом, лимоном, імбиром, ромашкою. Не треба змушувати себе їсти, якщо немає апетиту, адже сил на засвоєння їжі в організму на даному етапі не вистачає. Вірус гарно себе почуває у теплому, недостатньо провітрюваному приміщенні, тому необхідно періодично провітрювати кімнату та виконувати вологе прибирання, де знаходиться хворий.
Що не варто робити при інфікуванні грипом: вести активний спосіб життя і ходити на роботу; порушувати постільний режим; пити медикаменти без призначення лікаря, особливо антибіотики, адже вони не дієві проти вірусу, проте мають безліч побічних ефектів; не звертати увагу на погіршення самопочуття і появу таких ознак, як посилення кашлю та задишки, стійка висока температура, судоми, втрата свідомості, висип, набряки обличчя, відчуття нестачі повітря, інтенсивний головний біль, що зростає, блювота та зневоднення. У такому випадку потрібно негайно звернутися до медичного закладу та знаходитися під пильним наглядом лікаря.