Обприскувачі: різновиди та їхні особливості

Використання сучасної техніки у виробництві сільськогосподарської продукції просто необхідно, адже вона забезпечує можливість підвищувати врожайність та заощаджувати кошти, економити посівний матеріал та добриво. Сьогодні такі машини представлені широким модельним рядом пристосувань, призначених для вирішення різних завдань.

Вони відрізняються не тільки за призначенням, але й за іншим властивостями, наприклад, габаритами, потужністю або типом монтажу. При цьому особливий попит у невеликих господарств має мобільне причіпне обладнання. І обприскувачі не є винятком.

Типи техніки

Залежно від конструкції таке пристосування ділять на:

  • навісне;
  • причіпне;
  • самохідне.

Техніка першого типу кріпиться на навіску трактора. Як правило, вона має бак до 800 літрів і захоплює 18 метрів ділянки за одну обробку. Головна перевага причіпних обприскувачів – відмінна маневровість, а також сумісність із технікою різних марок. До недоліків можна віднести малу продуктивність та обмеженість кліренсу трактора.

Причіпні обприскувачі є найпопулярнішими сьогодні. Робочий об’єм цих пристроїв великий (від 2 до 4 кубів), що дає можливість використовувати їх на великих площах. Також відрізняються значною шириною захоплення (від 24 до 36 м).

Самохідні обприскувачі в нашій країні практично не зустрічаються, але активно застосовуються в Америці та країнах ЄС. Основна перевага полягає у великому кліренсі (близько 1,5 метрів) та продуктивності. Одна одиниця такої техніки може обробити до 1000 га за світловий день. Але через високу ціну та необхідність особливого обслуговування її використовують тільки великі господарства.

Критерії вибору обприскувача для трактора

Основним моментом, на який варто звернути увагу при виборі цієї техніки, є площа, на якій вона буде застосовуватися. Для оброблення невеликих ділянок (до 1000 га) цілком вистачить навісних тракторних обприскувачів. А для господарств, які володіють полями до 5000 га, оптимальними будуть причіпні моделі. Крім того, слід зазначити, що на ділянці малих розмірів обприскувач із великою штангою розгортати незручно.

Наступний важливий чинник – висота оброблення, тому що у навісних і причіпних моделей цей показник обмежений кліренсом трактору. У тому разі, якщо бічні штанги не піднімаються на достатню висоту, на полях із кукурудзою або соняшником (де висаджені високі рослини) може відбуватися їхнє пошкодження.

У цілому ринок такої техніки дозволяє підібрати оптимальні моделі залежно від будь-яких чинників, у тому числі площі земель, що підлягають обробленню, виду вирощуваних культур та ін.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.