Вчені за допомогою дослідів з’ясували, як виникає залежність від кокаїну

У Швейцарії вчені Женевського університету досліджували механізм виникнення залежності від кокаїну і з’ясували, що в мозку нейромедіатор серотонін діє як внутрішнє “гальмо” при вживанні наркотику. Про це свідчать результати експерименту, опубліковані в журналі Science.

Фахівці використовували для дослідів мишей, яких привчили самостійно приймати кокаїн. Потім після кожного прийому наркотику гризунів стали обдувати повітрям або бити струмом. У результаті 80% мишей припинили вживання кокаїну.

Також експеримент провели з мишами, у яких білок-транспортер серотоніну більше не зв’язувався з наркотиком. Через це при прийомі кокаїну посилювався тільки вибір дофаміну. Залежність виробилася у 60% мишей, а введення серотоніну знижувало цей показник у 3 рази.

“Посилюючи зв’язок між синапсами в корі головного мозку і в дорсальній частині смугастого тіла (кінцевого мозку), дофамін стимулює синаптичну пластичність. Ця інтенсивна стимуляція системи винагороди призводить до залежності. У серотоніну зворотний ефект – він пригнічує зворотний зв’язок, що викликається дофаміном, і тим самим тримає систему винагороди під контролем”, – розповів учасник дослідження, професор Женевського університету Крістіан Люшнер.

  • Група вчених з Канади з’ясувала, що кожна третя людина страждає від мізокінезії.
  • Біологи з Університетської клініки Дюссельдорфа виростили органоїд мозку з зачатками очей, які змогли реагувати на світло.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.