Президентка Словаччини Зузана Чапутова у рамках офіційного візиту до України відвідала Київську область. Про це повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Кулеба.
«Закордонні партнери залишились шоковані побаченим у Бородянці та Ірпені», – зазначив Кулеба.
Він додав, що Словаччина – одна з країн-партнерів, яка надає Україні значну частину гуманітарної допомоги. Також зараз на Київщині працюють в якості міжнародних експертів дві слідчі групи зі Словаччини, які документують воєнні злочини, вчинені російськими військовими в Бучі та Бородянці.
«Мої очі та вуста будуть говорити про те, що я бачу, всій Європі. Ми будемо надавати як гуманітарну, так і військову допомогу й надалі. Також приймаємо і будемо приймати українських біженців. Ми захоплюємося Україною, її хоробрістю та безстрашністю», – сказала Чапутова.
Президент Володимир Зеленський обговорив із Зузаною Чапутовою оборонну та економічну підтримку України, а також посилення санкцій проти РФ.
“Переговори були продуктивними. Ключовими темами наших переговорів було все те, що необхідно зробити для підтримки України та для захисту нашої свободи від російської агресії. Насамперед ми обговорили оборонну та економічну підтримку України, посилення санкцій проти РФ”, – заявив Зеленський на брифінгу з президенткою Словаччини у Києві у вівторок.
Глава держави підкреслив вагомий внесок Словаччини у посилення обороноздатності України.
“Високо цінуємо надання Словаччиною нам оборонної допомоги. Наша співпраця ґрунтується на спільному баченні, що надійний мир в Україні та всій Європі може бути лише на основі повного відновлення територіальної цілісності та поваги до суверенітету нашої держави”, – сказав він.
“Я отримав запевнення, що Словаччина і надалі надаватиме Україні максимальну допомогу у сфері безпеки”, – додав він.
Також, за словами президента, сторони обговорили європейську інтеграцію України та подальші кроки Словаччини щодо підтримки надання Україні статусу країни-кандидата щодо членства в ЄС.
Серед тем розмови була фінансова підтримка держави, залучення Словаччини до повоєнного відновлення України та допомога Словаччини українським переселенцям.
Співрозмовники також обговорили питання взаємодії прикордонної інфраструктури, контрольно-пропускних пунктів.
Зеленський подякував Словаччині за бажання сприяти створенню нових маршрутів та хабів для експорту продукції та товарів з України.
“Це підтримка нашої економіки в умовах блокування Росією наших портів у Чорному морі та на Азовському узбережжі. Така співпраця важлива для глобальної продовольчої безпеки”, – резюмував президент.