Росія може використовувати 3-й армійський корпус для відновлення наступу на Донбасі. Про це повідомляється у щоденному зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).
На думку експертів, 3-й армійський корпус, швидше за все, перекинуть до України у складі спеціальних загальновійськових підрозділів для відновлення наступальних операцій – можливо, на донецькому та на південному напрямку.
Як розповідав раніше ISW, добровольчі батальйони, в які вербують контрактників у регіонах Росії, можна умовно поділити на дві групи. Деякі відразу відправляють на передову, інші об’єднують у новий 3-й армійський корпус.
Експерти ISW вважають, що тренування підрозділів корпусу з найкращим екіпіруванням свідчать, що російські військові мають намір залучити їх у наступальних операціях і сподіваються відновити темп наступу десь уздовж лінії фронту.
Вони пишуть, що якщо звіт CIT про перекидання Т-80БВ та Т-90М вірний, то можна припустити, що 3-й корпус планують використовувати для посилення наступальних операцій під Донецьком, де рух навколо Мар’їнки, Пісків та Авдіївки зупинився після деяких успіхів.
Експерти не виключають і інший варіант – частини корпусу можуть відправити на південь України. Місцеві ЗМІ повідомляли, що батальйон зв’язку з Хабаровського краю підтримуватиме розгортання частин у Херсонській області та забезпечуватиме управління саме 3-м армійським корпусом. Автори зведення вважають це свідченням можливих планів Кремля використати корпус на херсонському напрямку.
Однак до ISW додали, що частини 3-го армійського корпусу навряд чи зможуть створити ефективну бойову міць. Найкраще технічне оснащення необов’язково робить війська ефективнішими, якщо особовий склад недостатньо навчений чи дисциплінований.
Посилаючись на доступні їм фото, експерти заявляють про похилого віку учасників добровольчих батальйонів або їхнє слабке здоров’я. Крім того, вони нагадують про брак досвідчених офіцерів – це, на їхню думку, знизить ефективність 3-го армійського корпусу.
- За даними CIT, РФ перекидає на фронт нещодавно сформований 3 армійський корпус.