Вибирати кутові дивани у вітальню не так просто, як може здатися на перший погляд. Є багато нюансів, які слід враховувати. Перше, що потрібно зробити, — розібратися в конструкції м’яких меблів. Тільки після цього можна переходити до вивчення функціоналу, матеріалів каркасу та наповнення. Якщо пропустити будь-який з моментів, згодом кутовий диван у вітальню перестане задовольняти ваші потреби. А придбати якісні меблі ви завжди можете в інтернет-магазині Матролюкс. Це найпопулярніший вітчизняний виробник, який доставляє товари по всій Україні.
Популярні види конструкцій
Насамперед необхідно розібратися в популярних видах конструкції кутових диванів.
Існують такі варіанти:
- Стаціонарні. Такі конструкції можуть бути монолітними або складатися з двох частин, які скріплюються між собою під час встановлення у приміщенні. Для того, щоб поєднати два меблеві елементи, використовуються різні типи кріплення. Перший передбачає закручування болтів у попередньо підготовлені отвори. Другий полягає у використанні спеціальних пластин. Кріплення відбувається таким чином: бічна частина дивана піднімається, щоб гак, розташований на ній, міг потрапити в скобу на основній частині конструкції.
- Модульні. Такі моделі можуть складатися із трьох і більше окремих модулів. Як правило, один з них є основою конструкції або базою, а інші можуть мінятися місцями і пересуватися на розсуд власників. Такі меблі відмінно підходять для облаштування великих віталень, в яких часто збираються великі сім’ї або компанії друзів. Модульний кутовий диван у вітальню можна постійно переконфігурувати. Проте у таких виробів є свої недоліки. Наприклад, багато стиків на поверхні, які порушують комфорт під час відпочинку.
Форма та напрям кута
Існує кілька варіантів форми кутових диванів. Такі меблі можуть бути Г-подібними та П-подібними. Найбільшого поширення в нашій країні отримали саме Г-образные моделі. Вони компактніші і дозволяють задіяти кути приміщень.
Щоб не помилитися з вибором, необхідно тверезо оцінити кількість вільної площі та зробити відповідні виміри. Вибираючи модель Г-подібного типу, пам’ятайте, що вона має бути на 10-15 см коротше з обох боків, ніж відведене під неї місце. Таким чином вдасться уникнути будь-яких проблем під час встановлення.
П-подібні вироби зазвичай ставлять у просторих вітальнях та доповнюють кавовим столиком. Таким чином, у будинку з’являється спеціальна зона для відпочинку. Такі меблі мають значні габарити і багато посадкових місць, завдяки чому на них може з комфортом розміститися велика родина або компанія друзів. Нерідко в конструкцію виробів входить механізм трансформації, з допомогою якого розкладається їхня основна частина. З урахуванням бічних елементів спальне місце виходить дуже просторим та комфортним.
Додатковий функціонал кутових диванів
Різні моделі можуть мати різну комплектацію. Тому перед покупкою варто визначитися, для яких цілей необхідні меблі: тільки сидіння, щоденний сон, спальне місце для гостей та ін. Найчастіше покупці роблять вибір на користь складних конструкцій. Особливо якщо вітальня в будинку одночасно виконує роль спальні. Найпопулярнішими системами розкладки кутових диванів є Викатний, Дельфін і Поворотний. Вони відрізняються надійністю та довговічністю.
У якості функціонального доповнення в конструкціях можуть виступати полиці-тумбочки. Вони можуть бути вбудовані в кутову частину дивана чи спинку. Також на задній стінці може бути розташована поличка-бар. Не менш поширений варіант доповнення — висувний міні-бар, куди легко поміститься кілька пляшечок улюбленого напою.
У бічній частині конструкції може бути розташований короб для білизни. Доступ до нього відкривається завдяки підйомному механізму. У цьому відсіку можна зручно зберігати постільну білизну, сезонні речі та багато іншого. Підйомний механізм може бути пружинним чи газовим. Другий варіант є більш надійним та довговічним.
Матеріали виготовлення кутових диванів у вітальню
М’яка частина дивана може бути виготовлена з різних матеріалів:
- ППУ. Пінополіуретан — недорогий, але довговічний матеріал. Найчастіше в м’яких меблях використовується блок з ППУ. Однак існують моделі з гранульованим пінополіуретаном. Нетрадиційний варіант, який з’явився нещодавно.
- Залежний пружинний блок. Пружини Bonnel забезпечують комфортний сон та витримують інтенсивні навантаження. Пружинний блок у диванах поєднується з пружним ППУ для досягнення максимального комфорту.
- Незалежний пружинний блок. Pocket Spring складається із незалежних пружин, які автономно сприймають навантаження. Він наділяє меблі підвищеними ортопедичними та анатомічними властивостями. Тому такі моделі ідеально підходять для сну.
Каркас м’яких меблів зазвичай складається з кількох матеріалів. Основа у вигляді стійок, а також перемички зазвичай виготовляються з дерев’яних брусків. У бюджетних моделях може використовуватись фанера, ДСП. Найкращим варіантом є деревина — вона надійніша і піддається ремонту.
Купити кутовий диван у вітальню від Matroluxe можна також у різних варіантах оббивки. Найпопулярнішими та якісними тканинами вважаються жаккард, шеніл, флок, рогожка та мікрофібра.