Коли купується одяг для дітей, хочеться отримати все й одразу: щоб він був безпечним, зручним, красивим і міцним. Добре було б ще, щоб до одягу не чіплявся бруд, а плями від ягід і трави випаровувалися самі собою, але це вже з області фантастики. А ось решта цілком реально. Зробити найкращий вибір дозволить інтернет-магазин дитячого одягу Baby Shops де представлений широкий асортимент найкращих моделей за доступними цінами.
Як вибрати тканину?
В ідеальному світі дитячий одяг володів би всіма кращими якостями відразу: був би дихаючим, стійким до повсякденного носіння і бруду, не пропускаючим воду, таким, що легко миється і приємним на дотик.
Насправді такого не буває: м’яка домашня піжама насилу відмивається від плям, а дощовик, що не промокає, не пропускає всередину повітря і не виводить піт. Тому щоб підібрати потрібний матеріал, батькам знадобиться відповісти на кілька запитань.
Чи одяг контактуватиме безпосередньо зі шкірою дитини. Весь одяг ділиться на три шари залежно від того, як його зазвичай носять:
- Речі першого шару прилягають прямо до тіла – це майки, труси, плавки, купальники, панамки, тонкі колготки і шкарпетки, а також хустки та постільна білизна. Такий одяг має бути максимально безпечним: не викликати контактної алергії, не залишати слідів фарби на тілі та вільно пропускати повітря та виводити піт, щоб на тілі малюка не утворився парник.
- Речі другого шару контактують зі шкірою дитини частково: це речі, які одягаються поверх спідньої білизни чи іншого одягу. Наприклад, сукні, сорочки, светри, штани чи шарфи. Цей одяг теж повинен бути безпечним, але вимоги до одягу другого шару не такі жорсткі, як до нижньої білизни: вони можуть гірше відводити воду і пропускати менше повітря.
- Речі третього шару – це верхній одяг, який мінімально контактує зі шкірою: її зазвичай надягають поверх речей першого і другого шару, а ще від тіла її відокремлює підкладка. До третього шару відносяться, наприклад, куртки, конверти для новонароджених та зимові комбінезони. До тканини цього одягу пред’являються найнижчі вимоги: наприклад, дощовик цілком може бути і клейончастим, але бажано, щоб підкладка відповідала вимогам до одягу другого шару.
Як зекономити на дитячому зимовому одязі?
Чи має одяг «дихати»? Це питання частково пов’язане з попереднім: одяг першого шару має бути максимально дихаючим, а верхній одяг, навпаки, краще зберігати тепло і не пропускати вологу з вулиці. За властивість тканини, яка дозволяє вважати її дихаючою, насправді відповідають два параметри: гігроскопічність та повітропроникність.
Гігроскопічність – це здатність тканини поглинати та віддавати вологу. Цей параметр дозволяє зрозуміти, як добре одяг відводитиме піт від тіла дитини: у одягу першого шару рівень гігроскопічності повинен бути максимально високим.
Виміряти рівень гігроскопічності в домашніх умовах не вдасться: для цього проводять експеримент із використанням спеціального обладнання. Зате можна побачити вже відомі дані — зазвичай їх публікують виробники тканини. Цей параметр вимірюється у відсотках: чим він вищий, тим краще тканина пропускає повітря та вбирає вологу.
Найкраще виводить вологу шерсть: має гігроскопічність 17%. На другому місці віскоза та льон – по 12%. Але для одягу першого шару вони не підійдуть: структура цих тканин може викликати роздратування, до того ж віскоза погано пропускає повітря, а льон занадто жорсткий і товстий. Проте для одягу другого рівня ці тканини відмінно підійдуть.
Добре виводять вологу натуральний шовк і бавовну – 11% і 8% гігроскопічності. Обидва ці матеріали можна використовувати і для першого, і другого шару одягу. Єдиний мінус шовку — ціна: це досить дорога тканина, тому шовк таки нечасто використовують для дитячої білизни. А ось бавовна для сорочечок, чепчиків, трусів і майок підійде ідеально.