Гості політичних ток-шоу на російському ТБ отримали вказівку не надто піарити ПВК “Вагнер” та її засновника Євгена Пригожина. Про це заявив The New York Times прокремлівський політолог Сергій Марков, найчастіший гість таких програм.
За словами Маркова, вказівка не піарити Пригожина з’явилася останніми кількома тижнями.
“Це була вимога від керівництва і не тільки до мене. Вони, мабуть, не хочуть втягувати його в політику, тому що він такий непередбачуваний – вони трохи бояться”, – стверджує Марков.
Хто вимагав не піарити Пригожина, політолог не уточнив.
У документі, який у суботу передрукував Telegram-канал GREY ZONE з каналу “Тайная канцелярия”, йдеться, що при висвітленні бойових дій на Донецькому напрямі (зокрема Бахмуті), «необхідно повністю відмовитися від згадок ПВК “Вагнер” та її голови Євгена Пригожина», не цитувати його заяв, а бойовиків «Вагнера» називати «добровольцями» чи «російськими військами».
За даними каналу «Таємна канцелярія», це лютнева методика Міноборони Росії для ЗМІ та блогерів. Пов’язаний із ПВК “Вагнер” канал GREY ZONE пише , що не може точно підтвердити достовірність документа, проте вважає його “цілком у рамках тих методологічних рекомендацій, що спливали раніше”. Пункти «методички», які вимагають не згадувати та не цитувати Пригожина та ПВК, канал називає новими.
Як зазначає The New York Times, останні місяці Пригожин, який раніше вів вкрай непублічний спосіб життя, розвинув активну піар-активність. І це збентежує російську еліту.
“Ми не розуміємо, які його політичні амбіції. Ніхто не розуміє, є вони в нього чи ні”, – сказав у коментарі газеті політтехнолог та депутат Держдуми від “Єдиної Росії” Олег Матвейчев.
Політолог Олександр Кинев у свою чергу заявив, що “Пригожин веде себе як публічний політик, але в Росії вакантних місць у громадській політиці практично немає”.
Сам Пригожин в опублікованому в п’ятницю інтерв’ю військовому Telegram-каналу WarGonzo заявив, що має “нуль політичних амбіцій”.
- Розвідка Британії пояснила , чому Пригожин закінчив вербування ув’язнених у «Вагнері».