ЗМІ: Словаччина не пропускає через кордон німецьку техніку ЗСУ, яка потребує ремонту

Словаччина вже кілька тижнів не пропускає до своєї країни озброєння німецького виробництва з України, яке має бути відремонтоване там. Про це повідомляє Business Insider із посиланням на урядові джерела у Берліні.

У середині грудня компанія Kraus-Maffei Wegmann (KMW) за дорученням Збройних сил Німеччини створила ремонтний центр поблизу словацького міста Міхаловце на кордоні з Україною, щоб ремонтувати зламані гаубиці, зенітні установки Gepard або MARS.

Однак Словаччина не дозволяє зброї перетнути кордон і потрапити до ремонтного центру, посилаючись на невирішені юридичні питання, зокрема імпортні мита.

За даними видання, транспортні засоби з 15 несправними самохідними гаубицями чекають на словацький кордон, щоб продовжити свою подорож. Важкі артилерійські установки на українській стороні є надзвичайно важливими для оборони.

Щоб хоча б частково розрядити ситуацію, німецьке міністерство оборони, як то кажуть, час від часу перевозить зброю через сусідні країни ЄС, що означає не лише сотні кілометрів об’їзних шляхів, а й насамперед значну втрату часу на ремонт. Пускові установки MARS і танки Gepard також будуть частково відремонтовані у Німеччині.

Не зовсім зрозуміло, чому Словаччина реагує в такий спосіб, попри відповідну урядову угоду. Німецька сторона визнає, що деякі юридичні питання, пов’язані з ремонтним центром, були проігноровані через швидкість, з якою угоду було укладено наприкінці минулого року.

З іншого боку, у Словаччині мають відбутися нові вибори після того, як у грудні уряд був відправлений у відставку шляхом вотуму недовіри. З того часу в країні спостерігається урядова криза та нечіткі владні відносини. Ліва опозиція вважається більш проросійською.

Після різних втручань федерального уряду на різних рівнях ситуацію втрутився канцлер Олаф Шольц. У телефонній розмові минулого тижня виконувач обов’язків глави уряду Словаччини Едуард Гегер запевнив Шольца, що проблему буде вирішено швидко.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.