Політрада “Грузинської мрії”, “Сили народу” та парламентської більшості оприлюднила спільну заяву, в якій йдеться про те, що вони відкликали підтриманий ними законопроект про іноземних агентів, який називають “російським законом”. Про це повідомляє Mtavari.
“Ми бачимо, що ухвалений законопроект викликав розбіжності в суспільстві. Машина брехні змогла подати законопроект у негативному світлі і ввести в оману певну частину громадськості. До законопроекту був прикріплений хибний ярлик “російського закону”, а його ухвалення в першому читанні було представлено в очах частини суспільства як відхід від європейського курсу”, – йдеться у заяві.
Водночас було зазначено, що рішення відкликати зазначений законопроект було ухвалено без жодних застережень. Влада планує після того, як емоційне тло вщухне краще пояснити суспільству, для чого був цей законопроект.
“Грузія підтримуватиме мир і стабільність і продовжуватиме рухатися до Європи з гідністю, що є принциповим вибором грузинського суспільства”, – йдеться у заяві.
У свою чергу член партії “Гірчі – Більше свободи” Цотне Коберідзе заявив, що протестувальники мають намір знову зібратися в центрі Тбілісі в четвер і мітингувати, доки Грузія не візьме “гарантований прозахідний курс”.
Так, демонстранти вимагають ясності від влади, як саме вона планує відкликати законопроект “Про агентів іноземного впливу”, а також негайне звільнення всіх затриманих протестувальників.
“Ми не віримо російській мрії (партії влади “Грузинська мрія”. – Ред.) на слово, тому що вони неодноразово “кидали” наше суспільство. Тому важливо робити речі, а не давати обіцянки. Це не можна вважати досягнутою перемогою, особливо на тлі того, коли десятки молодих людей заарештовані, а місцезнаходження багатьох невідоме. Усі вони мають бути звільнені. Наша протестна хвиля і боротьба не припиняться, доки не буде гарантовано європейську перспективу Грузії”, – наводить “Перший канал” слова депутата опозиційного “Національного руху” Іраклія Фавленішвілі.
- Увечері 7 березня в Грузії спалахнули масштабні протести через те, що парламент почав ухвалювати закон, який блокує вступ до ЄС та НАТО.
- Того ж вечора президент Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала протестувальників і обіцяла ветувати скандальний закон про «іноагентів».
- Увечері 8 березня протестувальники оточили парламент.