Атаки на російські склади боєприпасів стали більш руйнівними, і це може вказувати на тип безпілотника, який, можливо, не літає далеко, проте має більшу потужність і доступний у великих кількостях. Про це пише Forbes, аналізуючи підриви складів боєприпасів у Росії.
Як зазначає автор публікації Девід Екс, через чотири дні після підриву величезного арсеналу в місті Торопець на заході Росії, українські безпілотники завдали повторного удару по цьому об’єкту, а також спровокували потужний вибух у Тихорецьку Краснодарського краю.
З посиланням на український Генштаб автор публікації нагадав, що склад у Тихорецьку входить до трійки найбільших окупаційних баз зберігання боєприпасів і є одним із ключових у системі матеріально-технічного забезпечення російських військ.
У Forbes припустили, що для цих руйнівних нальотів українці могли використати свій новітній безпілотний літальний апарат — ракету-дрон Паляниця.
«Послідовні рейди на склади боєприпасів сигналізують про зміну стратегії України щодо нанесення глибоких ударів по стратегічних цілях на території Росії», — акцентує Девід Екс.
Протягом багатьох місяців Київ просив у європейських і американських союзників дозволу бити по РФ британськими Storm Shadow, французькими SCALP-EG і американськими ракетами, але отримував відмови.
«Очевидно, втрачаючи терпіння, українці подвоїли виробництво зброї місцевого виробництва — безпілотників і ракет, які вони можуть запускати по цілях на території Росії, не питаючи чийогось дозволу», — пише Forbes.
Нещодавні атаки також сигналізують про збільшення масштабу українських глибоких ударів. Попередні рейди були вражаючими з точки зору логістики, але незначними за масштабом.
Останні ж нальоти були набагато більш руйнівними. Девід Екс зазначає, що росіяни в Торопці заявляли, що чули реактивні двигуни перед тим, як вибухнув склад боєприпасів, що також вказує на дрон-ракету Паляниця.
Як наголошує журналіст Forbes, Паляниця може похвалитися турбореактивним двигуном AI-PBS-350, спільно розробленим PBS у Чехії та українською фірмою Івченко-Прогрес. Цей двигун виробляє 3400 ньютонів тяги — достатньо, щоб доставити однотонну ракету на кілька сотень кілометрів.