До розробки плану перемоги від президента України Володимира Зеленського мали би долучити українське суспільство. Таку заяву в ефірі Радіо Свобода зробила членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки від партії «Голос» Соломія Бобровська.
«До такого плану мала би долучатися велика не просто суспільна дискусія, а дискусія і розмови з елітами України, щоб цей план був написаний спільно. Тому що з однією особою або однією командою, яка між собою «вариться» вже шостий рік – це завжди закінчується дуже плачевно і результат плачевний», – сказала народна депутатка.
За її словами, дивним виглядає зібрати парламент для презентації цього плану тоді, коли більшість депутатів у відрядженнях. Офіс президента анонсував презентацію на середу, 16 жовтня.
«Це насправді неповага до всієї української нації. Я не коментую парламент, бо навряд чи парламент відіграє важливу роль для президента, немає розуміння що таке парламент у парламентській республіці. Але не знати про план перемоги, який був озвучений ряду лідерів і ряду націй, і Україна не перша, яка дізнається, але перша, яка стоїть на полі бою – як на мене, це не красиво, і не етично і не з повагою. Дивне рішення про те, щоб за добу зібрати парламент. Люди цілий тиждень мають багато відряджень. І не факт, що президент в парламенті представить план інакший, ніж 10 пунктів (формула миру президента Зеленського – ред.)», – заявила Бобровська.
Натомість у партії Зеленського стверджують, що план презентуватимуть перед українським парламентом саме тому, що депутати є обранцями народу, таким чином представляють його інтереси. Олександр Мережко, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, вважає що цей план можна реалізувати за умови підтримки з боку країн-партнерів.
«Думаю, що голосувати за план перемоги не треба, бо це не закон. Скоріше президент просто ознайомить парламент з цим планом, оскільки у нас парламентсько-президентська республіка, і парламент – це голос народу. Я думаю, що план перемоги можна реалізувати і треба реалізувати, але для цього нам потрібна стала підтримка з боку США, НАТО та ЄС», – заявив Мережко.