Депортована з РФ за статтю про “чорну касу Кремля” журналістка Морарь закохалася в олігарха і кинула виклик президентці Молдови

Журналістка Наталя Морарь, якій 2007 року заборонили в’їзд до Росії після виходу статті “Чорна каса Кремля”, на президентських виборах цими вихідними кине виклик чинному голові Молдови Маї Санду.

Напередодні голосування газета The New York Times розповіла історію Морарь, яка за три роки пройшла шлях від провідної викривачки корупції в республіці до жінки одного з найкорумпованіших, на думку молдовської прокуратури, олігархів і опонентки проєвропейської президентки Санду.

Морарь була найпопулярнішою телеведучою Молдови, яку багато колег-журналістів і західних дипломатів називали грозою корумпованих олігархів, але три роки тому вона поклала край своїй кар’єрі. Як пише NYT, вона закохалася в одного з найвідоміших і, як вважає влада, найкорумпованіших олігархів країни В’ячеслава Платона, і народила від нього дитину.

️До цього журналістка вважала, що Санду – найкраща надія країни на європейське майбутнє. Тепер же Морарь балотується проти неї і вторить російським політикам, називаючи Санду “вершиною злочинної піраміди”, пише газета. Минулого тижня Морарь зустрілася з медиками в Кишиневі та назвала “повною катастрофою” ситуацію в охороні здоров’я, звинувативши в цьому уряд.

️”Іноді трапляється так, що ті, кого вважають поганими, не такі вже й погані”, – каже Морарь газеті, маючи на увазі батька її дитини В’ячеслава Платона. “А ті, кого вважають хорошими, не такі вже й хороші”, – додає вона, маючи на увазі Маю Санду, чиї обіцянки включити Молдову до ЄС, за її словами, не покращили життя в країні.”

️Морарь сказала в інтерв’ю газеті, що сама вона не змінилася: “Я завжди виступала проти тих, хто при владі”.”

️Проте стосунки Морарь із Платоном завдали шкоди її репутації. З’явилися навіть чутки, що ексжурналістка – агент Кремля. Припущення про це ґрунтуються на тому, що її мати працювала секретарем КДБ у 1970-х, а сама Морарь навчалася в Москві та працювала там у журналі The New Times.

Втім, головний редактор The New Times Євгенія Альбац сказала NYT, що у неї ніколи не було причин підозрювати Морарь у подвійній грі. Альбац вважає, що її колишня співробітниця просто “закохалася не в того хлопця”.

Сама Морарь у розмові з NYT назвала розмови про її зв’язки з Кремлем симптомом політичного розладу в пострадянських країнах. “Це один із найпростіших способів дискредитувати вашого опонента”, – сказала вона. Морарь додала, що не може бути російським агентом, тому що всі її друзі в Росії “зараз або у в’язниці, або мертві, або вислані в різні країни”.

Колишня подруга Морарь Маріана Рата, яка працювала з нею на незалежному телеканалі TV8, сказала NYT, що критика чинної влади має бути об’єктивною, а не являти собою російську пропаганду. Морарь вона назвала “безпринципною”.

Як пише NYT, Морарь підозрюють у тому, що вона отримує гроші на ведення своєї кампанії від Платона. Однак виборча комісія після ретельної перевірки не знайшла підтверджень цього. При цьому її передвиборча платформа включає кілька пунктів, які явно підуть на користь Платону, зазначає газета. Зокрема, вона пропонує провести амністію, яка дасть змогу легалізувати капітали.

Проте, опитування громадської думки не дають Морарь жодних шансів на перемогу на виборах у неділю.

Морарь з 2002 по 2007 рік жила в Росії. У 2007 році вона працювала в журналі The New Times, де писала про корупцію. Одним з її матеріалів стало розслідування “Чорна каса Кремля”, у якому йшлося про фонд, від якого залежали всі парламентські партії. Через шість днів після публікації тексту, коли Морарь поверталася до РФ з Ізраїлю, їй відмовили у в’їзді. Потрапити в Росію вона змогла тільки в 2012 році.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.