Сили оборони України зупинили наступ окупаційної армії Росії на сході Донецької області та почали відвойовувати невеликі ділянки територій. Про це пише The New York Times із посиланням на аналітиків та українських військових.
Видання зазначає, що на сьогоднішній день російські війська виснажені – понад 15 місяців активного наступу призвели до втрат у техніці та живій силі. Зі свого боку українські військові використовують це у своїх інтересах.
“Російські наступальні зусилля в Донецьку зупинилися в останні місяці через погану погоду, виснаження російських військ та ефективну адаптацію України до того, як російські війська воюють”, – заявив старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир у Вашингтоні Майкл Кофман.
За його словами, хоча говорити про повну стабілізацію фронту ще рано, ситуація значно покращилася завдяки інноваціям, які Україна застосовує для компенсації браку ресурсів.
Стратегічно важливе місто Торецьк залишається місцем запеклих боїв уже вісім місяців. Однак останніми днями українські війська почали просування в районі Торецька, здійснюючи локальні контратаки.
Російські сили увійшли в місто в серпні 2024 року, коли українські війська перебували під сильним тиском на східному фронті. Критична нестача військ і боєприпасів, посилена шестимісячною затримкою американської допомоги, дозволила Росії захопити близько 1600 квадратних миль української території у 2024 році.
Попри це, українські війська завдають значних втрат противнику завдяки широкому використанню безпілотників, які допомагають компенсувати нестачу артилерії.
Водночас українська сторона очікує, що російські війська перегрупуються та активізують свої наступальні дії, особливо на тлі призупинення військової допомоги США та обміну розвідданими. Це може суттєво вплинути на перебіг бойових дій.
Так, втрата розвідданих уже шкодить спроможності України завдавати ударів по російських командних центрах, центрах матеріально-технічного забезпечення та зосередженню військ по лінії фронту.
Українські військові кажуть, що відсутність розвідки особливо проблематична в Курській області Росії, де російські та північнокорейські війська перебувають у наступі і швидко просуваються вперед. Пауза в обміні розвідданими завадила здатності ЗСУ виявляти й атакувати сили країни-агресора в Курську та перешкоджала її здатності завдавати ударів по важливих цілях. Україна вважає контроль над цим регіоном РФ надзвичайно важливим, щоб використовувати його як важіль у будь-яких переговорах про припинення війни.