Директорка національної розвідки США Тулсі Габбард оголосила, що, згідно з розпорядженням Дональда Трампа, секретні допуски та доступ до засекреченої інформації були скасовані для низки високопосадовців адміністрації Джо Байдена та інших осіб, які брали участь у кампанії щодо «дезінформаційного» листа про Хантера Байдена. Про це вона написала в Х.
Зокрема, обмеження стосуються:
- Ексдержсекретаря США Ентоні Блінкена
- Ексрадника з національної безпеки Джейка Саллівана
- Ексзаступниці генпрокурора Лізи Монако
- Адвоката Марка Зайда
- Юриста Нормана Айзена
- Ексгенпрокурора Нью-Йорка Летиції Джеймс
- Прокурора Манхеттена Елвіна Брегга
- Юриста Ендрю Вайсмана
- 51 експерта з розвідки, які підписали скандальний лист щодо «дезінформації» у справі Хантера Байдена.
Окрім цього, колишньому президенту Джо Байдену більше не надається Президентський щоденний брифінг (PDB), що фактично позбавляє його доступу до актуальних даних американської розвідки.
Що відомо про «лист Хантера Байдена»?
У жовтні 2020 року, перед президентськими виборами, газета New York Post опублікувала матеріали з ноутбука Хантера Байдена, де містилися докази його ймовірних корупційних схем та зв’язків з іноземними бізнесменами, зокрема з Китаю та України.
Через кілька днів після публікації 51 колишній високопосадовець розвідки США, включаючи колишніх директорів ЦРУ Джона Бреннана та Джеймса Клеппера, підписали відкритий лист, у якому заявили, що історія з ноутбуком «має всі ознаки російської дезінформації».
Однак згодом ФБР підтвердило автентичність ноутбука, а самі автори листа визнали, що не мали доказів російського втручання. Попри це, заява вплинула на громадську думку перед виборами та сприяла цензурі історії в соціальних мережах, зокрема на Twitter та Facebook.