Кеннеді-молодший пропонує заразити всіх курей пташиним грипом

Головний санітарний чиновник США Роберт Кеннеді-молодший запропонував незвичний спосіб боротьби з пташиним грипом, що поширюється на американських птахофермах. Він закликав фермерів не знищувати заражені пташині стада, а дати вірусу “пройти” через них, щоб знайти стійких до хвороби птахів. Про це пише NYT.

“Фермери повинні розглянути можливість дозволити вірусу розповсюдитися серед поголів’я, щоб ми могли ідентифікувати та зберегти птахів, які мають імунітет”, — заявив Кеннеді в ефірі Fox News.

Ідею підтримала міністр сільського господарства США Брук Роллінс, заявивши, що деякі фермери готові спробувати цей метод у межах експерименту.

Однак ветеринарні експерти назвали такий підхід “катастрофічним” та наголосили, що він може мати жахливі наслідки як для птахівництва, так і для громадського здоров’я.

За даними Міністерства сільського господарства США, з 2022 року в країні було зафіксовано понад 1 600 спалахів пташиного грипу, що торкнулися 166 мільйонів птахів.

Експерти попереджають, що вірус може швидко мутувати, що підвищить ризик його передачі людині. Якщо фермери дозволять йому безконтрольно поширюватися, 99% заражених курей і індиків загинуть у муках, страждаючи від задухи, судом та внутрішніх кровотеч. Масштабна епідемія на фермах призведе до економічних збитків та міжнародних торговельних санкцій на американську продукцію.

“Це рецепт катастрофи”, — заявила колишня головна ветеринарна лікарка штату Канзас Гейл Гансен, пояснивши, що кожен новий інфікований птах дає вірусу мільйони шансів на мутацію.

Кеннеді припустив, що серед домашньої птиці можуть існувати особини, які природно стійкі до вірусу. Однак науковці спростували це твердження, наголошуючи, що сучасні комерційні породи курей і індиків генетично однорідні і не мають вбудованого захисту від H5N1.

“Біологія імунітету працює не так”, — заявив доктор Кіт Поулсен, директор Wisconsin Veterinary Diagnostic Laboratory.

Також він зазначив, що будь-які виживші інфіковані птахи не зможуть бути продані згідно з чинними нормами охорони здоров’я.

Представниця Національного інституту охорони здоров’я США (NIH) Емілі Хілліард пояснила, що ідея Кеннеді базується на бажанні зменшити ризики для людей під час масового знищення птахів.

“Вибраковка (culling) не є ідеальним рішенням, але вона обмежує контакт людей із найбільш небезпечними формами вірусу”, — сказала вона.

Проте більшість фахівців наполягають, що цей метод залишається найбезпечнішим для стримування епідемії, тоді як стратегія Кеннеді може лише погіршити ситуацію.

Попри критику науковців, адміністрація Трампа вже почала реалізацію довгострокового плану зміцнення біобезпеки на фермах у 10 штатах. Однак поки невідомо, чи буде уряд офіційно експериментувати з підходом “природного відбору”, який запропонував Кеннеді.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.