Німеччина конфіскувала танкер з тіньового флоту РФ з нафтою на 40 мільйонів євро

Уряд Німеччини ухвалив жорстке рішення щодо танкера з так званого «тіньового флоту» Росії, яким Москва продовжує продавати нафту попри санкції.

Як повідомляє Der Spiegel, у п’ятницю минулого тижня митна служба Німеччини конфіскувала танкер Eventin під панамським прапором, що з середини січня стояв на якорі біля узбережжя острова Рюген.

На підставі спеціального рішення Генерального митного управління як сам танкер, так і близько 100 тисяч тонн сирої нафти загальною вартістю понад 40 мільйонів євро переходять у власність Німеччини.

У колах безпеки повідомили, що після прийняття рішення судно буде перереєстроване під іншим прапором. Перед цим відбулися інтенсивні консультації між низкою міністерств щодо подальших дій з танкером, який прямував із російського порту Усть-Луга до Єгипту, але з середини січня дрейфував у несправному стані поблизу Рюгена.

Загроза витоку нафти змусила владу відбуксирувати Eventin до акваторії поблизу міста Засніц, де його цілодобово контролювали Берегова охорона та Федеральна поліція. З кінця лютого судно офіційно внесено до списку тіньового флоту РФ Європейським Союзом.

Рішення про конфіскацію стало навмисним сигналом з боку Федерального канцлера та МЗС Німеччини: Берлін не має наміру мовчки спостерігати за російським нафтовим транзитом через Балтійське море. Росія продовжує експортувати нафту на мільярди євро за допомогою десятків зношених суден, що часто ходять під іноземними прапорами.

Наразі німецькі відомства планують, як безпечно відкачати нафту з танкера Eventin та що робити з самим судном. Влада федеральної землі Мекленбург — Передня Померанія хоче якомога швидше позбутись небезпечного судна через загрозу екології та вплив на туризм.

Міністерство фінансів, відповідальне за митницю, відмовилося коментувати справу, посилаючись на «поточні митні процедури та безпекову ситуацію».

  • Європейські країни обговорюють можливість захоплення танкерів з російською нафтою, які проходять Балтійським морем, з використанням міжнародного права або національних законів. Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна відзначив, що через Фінську затоку проходить значна частина підсанкційної російської нафти, що може нести екологічні загрози, а російськоєвропейський експерт Айзек Леві повідомив про велику кількість суден тіньового флоту, що виходять з портів Балтики у 2024 році.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.