Адміністрація Трампа звільнила сотні співробітників агентства, що управляє ядерним арсеналом США

Адміністрація президента США Дональда Трампа у четвер увечері звільнила понад 300 співробітників Національного управління ядерної безпеки (NNSA), яке відповідає за управління американським ядерним арсеналом. Про це повідомляє CNN із посиланням на чотири незалежні джерела.

За даними джерел, чиновники, які ухвалювали рішення про звільнення, не усвідомлювали, що NNSA відповідає за ядерну зброю США. Водночас представник Міністерства енергетики США (DOE) спростував інформацію про масові звільнення, заявивши, що було звільнено “менше ніж 50 осіб”, переважно адміністративних та канцелярських працівників.

У п’ятницю вранці агентство почало скасовувати звільнення. За словами джерел, серед звільнених опинилися співробітники, які безпосередньо контролюють виробництво ядерної зброї, а також працівники центрального офісу, що розробляють вимоги та керівні принципи для підрядників.

Конгресмени висловили занепокоєння щодо звільнень у NNSA та зустрілися з міністром енергетики Крісом Райтом. Один із джерел зазначив, що “Конгрес у паніці, оскільки виглядає так, що в DOE не усвідомлювали роль NNSA у забезпеченні ядерного стримування”.

Загалом у NNSA працює близько 1800 співробітників. Єдині, кого звільнення не торкнулося, – це співробітники Офісу безпечного транспортування, який займається перевезенням ядерної зброї територією США.

Після внутрішньої наради в п’ятницю вранці в.о. адміністратора NNSA Тереза Роббінс повідомила, що отримала вказівку скасувати звільнення працівників, які перебували на випробувальному терміні. Також було відновлено доступ звільнених співробітників до внутрішніх IT-систем агентства. Вона додала, що “існує висока ймовірність, що більшість або всі звільнені працівники зможуть повернутися”.

Втім, ситуація залишається нестабільною, і наразі невідомо, скільки осіб повернеться на роботу.

За інформацією CNN, політичне керівництво DOE тиснуло на кадровий відділ, вимагаючи обґрунтувати звільнення нібито низькою продуктивністю працівників. Через це двоє HR-спеціалістів подали у відставку.

Представник DOE у коментарі для CNN запевнив, що відомство “продовжить свою критично важливу місію із захисту національної безпеки та ядерного стримування”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.