13 травня у центрі Києва на Алеї Героїв Небесної Сотні стартували роботи зі спорудження Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні. На місце прибули активісти та родичі загиблих Героїв з протестом, оскільки, за їхньою інформацією, правоохоронці ще не завершили слідчі експерименти в рамках розслідування розстрілу Євромайдану.
Адвокат сімей Небесної Сотні Віталій Тітич вважає, що спорудження меморіального комплексу не перешкодить розслідуванню кримінальних справ про розстріл протестувальників на Євромайдані в лютому 2014 року. Про це він заявив у коментарі InfoResist.
За його словами, існуюча Алея Героїв Небесної Сотні не є доказовою базою.
“Місце злочину, вул. Інститутська, детально задокументовано, 3D моделі описано, всі виміри з прив’язкою до точок місць загибель, поранень, вони всі вже завдані. Є відтворення 3D моделі, яку ми презентували півтора роки тому, зроблена американськими колегами, і можна бачити її повне відтворення в 3Д моделюванні і т. д. В будь-який момент місце події, місце злочину кожного пораненого, потерпілого можна в цій моделі поставити і перевірити всі балістичні дані, які можуть бути необхідні для перевірки”, – зазначив правозахисник.
Разом з тим Тітич вважає правильним спорудження нового меморіального комплексу, так як “пам’ять необхідно берегти в такому вигляді, який відповідає певним естетичним нормам”.
“З Майдану ми отримали реально якісь історичні події, які необхідно меморіалізувати відповідно до канонів, які є в цивілізованому світі в 21 столітті, можливо трохи далі піти. У нас багато креативних людей”, – резюмував Тітич.
До речі, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – музею Революції гідності був створений 18 листопада 2015 року, до першої річниці Майдану. З тих пір комплекс існує юридично, не маючи фізичного приміщення, необхідного для зберігання і експонування експозиції.