Обмін ексберкутівців, які є ключовими обвинуваченими у справі Майдану, на полонених українців за кілька місяців до винесення вироку – це дуже погано, але навряд чи вплине на розслідування. Про це в коментарі InfoResist заявив адвокат сімей Небесної сотні Віталій Тітич.
«У контексті того, що розслідування вже відбувається офіційно понад місяць, і перспективи його дуже туманні, то дійсно, це ніяк не вплине. Не можна вплинути на те, чого немає. Те, що віддали ключових обвинувачених, фактично за кілька місяців до винесення вироку, це дуже погано», – зазначив він.
За словами адвоката, ще в 2014 році йшлося про те, що Росія за будь-яку ціну робитиме все, щоб провадження не дійшло до кінця, а суд не зміг вивчити докази.
«Але це та річ, про яку ми, здається, з вами говорили ще в 2013-2014 роках, що Росія за будь-яку ціну робитиме все, щоб не дати в цьому провадженні дійти до кінця, вивчити і оцінити судом докази. Тому що це викриває суть тих подій, які відбувалися 20 лютого. Це ключовий момент», – зазначив Тітич.
Він вважає, що тепер необхідно ухвалити зміни до законодавства в частині заочного засудження.
«Ну якщо схопити Зеленського за язик, то зараз вони мають у турбо-режим, в контексті цього провадження, зокрема, вбивства 48 і поранення 80 осіб 20 лютого, вони повинні ухвалити зміни до законодавства в частині заочного засудження, можливості здійснення досудового розслідування та судового розгляду за відсутності обвинувачених. Ви пам’ятаєте, ця процедура зупинена вже понад два роки», – пояснив адвокат.
На його думку, зміни в законодавство стануть невеликою компенсацією для суспільства, проте не для сімей загиблих учасників Майдану.
«При тому не просто зміни в ту кострубату редакцію, яка була, а в редакцію (376 – редакція закону про заочне засудження, ред.), яка б враховувала ті дії, які зробив Зеленський, фактично вчинення ним злочину, про що засвідчив і дав можливість надалі дослухати це провадження, яке слухалося п’ять років у Святошинському суді, тоді це буде такою невеликою, але важливою компенсацією для суспільства, не для сімей безперечно», – підсумував Тітич.
Нагадаємо, 29 грудня завершилася процедура обміну полоненими між Україною і бойовиками. В рамках обміну Україна повернула 76 своїх громадян, а віддала понад 120 утримуваних.