Адвокати екс-беркутівців попросили Зеленського переглянути оцінку подій Євромайдану

Сторона захисту колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», яких вчора обміняли на українських заручників, звернулася до президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє hromadske.

Адвокати Стефан Решко, Олександр Горошинський та Ігор Варфоломєєв стверджують, що під час обміну на главу держави і на підозрюваних у розстрілі на Майдані “вилилися тонни інформаційного бруду і закиди у зраді”.

«Цим зверненням ми хочемо, щоб хоча б ви, шостий президент України, гарант Конституції нарешті почули нас, і ми хочемо донести свою позицію публічно. Для наших підзахисних це рішення (взяти участь в обміні — ред.) було не менш складним, ніж для вас», – написали захисники.

За їх словами, підзахисні взяли участь в обміні не через намагання уникнути від відповідальності, а через неможливість домогтися справедливої оцінки їх дій ГПУ і судом. Той факт, що їх включили в список на обмін, вважають адвокати, говорить про те, що переслідують їх за політичними мотивами.

На думку юристів, українці вважають події зими 2014 року Революцією гідності і на тимчасово окупованій території “гостро сприймають несправедливість судового процесу” над колишніми силовиками.

Автори звернення до Зеленського називають дискримінацією той факт, що активістів євромайдану «звільнили від відповідальності», а натомість правоохоронцям влаштували «інквізицію».

Захисники вважають, що у глави держави, який «ймовірно» спостерігав за тими подіями за допомогою ЗМІ, і у більшості людей «склалося певне упередження» щодо тих подій.

Самі Решко, Горошинський та Варфоломєєв вважають Революцію гідності державним заколотом, який героїзували останні п’ять років, дискредитуючи всю правоохоронну систему держави. Політики зустрічалися з родичами загиблих «майданівців» і ігнорували близьких загиблих силовиків.

“В основі справи Майдану лежить політична складова, оскільки ці події стали приводом для зміни політичної влади в країні у спосіб, не передбачений Конституцією, а тому і вирішення справи Майдану в політичному сенсі лежить в наданні правильної оцінки подій лютого 2014 року суспільством, з юридичної точки зору — в адекватній правовій оцінці, яка полягає у корекції обвинувачення наших підзахисних, або оголошення амністії всім учасникам протистояння подій 2014 року, в тому числі працівникам правоохоронних органів», – додали вони.

На закінчення адвокати закликали президента “дати сигнал до чесної оцінки подій 20.02.2014”.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін полоненими між Україною і бойовиками. В рамках обміну Україна повернула 76 своїх громадян, а віддала понад 120 утримуваних осіб.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.