Активісти закликали українців 30 жовтня вийти на акцію “Проведемо суддів-зрадників до Ростова”. Захід анонсували в Facebook.
“Конституційний суд проводжує знищувати антикорупційні інституції. Вчорашнє рішення щодо скасування відповідальності за брехню в деклараціях чиновників – одне з таких”, – пишуть організатори акції.
Також вони вважають, що рішеннями судді КСУ “надають індульгенцію для сотень чиновників-корупціонерів, а також ставлять під загрозу безвіз, критично важливу фінансову допомогу від європейських інституцій та європейський напрям розвитку України”.
“30 жовтня, ми прийдемо під будівлю Конституційного суду та проведемо суддів-зрадників туди де їм і місце – до Ростову”, – пишуть активісти.
Водночас збори суддів КС звернулися до президента, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра із заявою про тиск на суд. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті суду.
“Конституційний Суд України упродовж кількох місяців перебуває під постійним тиском органів державної влади, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції України, Національного антикорупційного бюро України та деяких політиків. Незаконний вплив чиниться як на окремих суддів Конституційного Суду України так і Суд в цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету та втрати суспільної довіри”, – йдеться в заяві.
У своїй заяві судді вказують, що відповідно до ч.2 ст. 149 Конституції України, ст. 24 Закону “Про Конституційний Суд України” вплив на суддю КС будь-яким способом забороняється.
“Офіційно заявляємо, що всупереч спробам окремих високопосадовців та політиків дестабілізувати роботу органу конституційної юрисдикції Конституційний Суд України у своїй роботі керуватиметься Конституцією, Законом України «Про Конституційний Суд України» та діятиме виключно в інтересах Українського народу. Попри всі обставини та умови, у яких тривалий час доводиться працювати Конституційному Суду України, незважаючи на звинувачення в упередженості та заангажованості, поширення компрометуючої інформації стосовно професійної діяльності суддів та погрози щодо їх кримінального переслідування, Конституційний Суд України і надалі забезпечуватиме верховенство Конституції України та захист прав людини і громадянина”, – наголошується в заяві зборів суддів КС.
У заяві також вказується, що рішенням зборів суддів голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому доручено повідомити особисто президента, голову Верховної Ради і прем’єр-міністра про ситуацію, яка склалася.
- 27 жовтня КСУ частково визнав неконституційною антикорупційну реформу.
- В ОП заявили, що норма законодавства про декларування доходів буде повернута завдяки праву президента на законодавчу ініціативу.