“Активуються міфи і страхи про РФ”: Кулеба пояснив, чому Україна ще не в НАТО

кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Україна досі не вступила в НАТО через страхи і міфи про те, що краще «не провокувати Росію». Таку думку очільник МЗС висловив у колонці на сайті Atlantic Council.

Кулеба нагадав, що питання президента Володимира Зеленського до американського колеги Джо Байдена про те, чому Україна все ще не в НАТО, викликало багато суперечок. Після цього міністру багато разів ставили те ж питання журналісти і тепер він пропонує два підходи до відповіді – раціональний і емоційний.

За словами Кулеби, раціональний бік відповіді на вищевказане питання полягає в тому, що Україна не тільки отримує допомогу від Альянсу, але також є донором безпеки в своєму регіоні. Наша держава майже сім років успішно протистоїть російській агресії, захищаючи не тільки себе, але і великий регіон між Балтійським і Чорним морями.

Голова українського МЗС переконаний, що неоціненний досвід України, набутий на полі бою з Росією, робить її сильним кандидатом на членство в НАТО.

“Емоційний бік рівняння набагато менш прямолінійний. Комбінація міфів і страхів відразу ж активується, коли слова “Україна” і “НАТО” зустрічаються в одному реченні. Часто цей ураган емоцій відкидає всяку логіку або розум», – пише Кулеба.

Він пояснив, що такий емоційний відгук небезпечно вводить в оману. Це є наслідком того, що в останні роки Росія активно поєднує військові операції з кампаніями дезінформації, покликаними виправдати її агресивні дії.

“Ключовою темою була ідея принципово оборонної Росії, вимушеної захищати свої кордони від “розширення НАТО”. Вся ця історія заснована на давно спростованих заявах про “обіцянку”, яку захід дав Радянському Союзу не розширювати НАТО на схід після падіння Берлінської стіни”, – пояснив Кулеба.

При цьому, стверджує міністр, архівні документи вказують на те, що історія про подібну заставу – вигадка.

“Цей дещо примітивний, але цілком характерний обман дозволив Москві просувати міф про лукаве і експансіоністське НАТО. Тим часом Росії зручно грати роль жертви, вимушеної захищатися, окупуючи землі своїх сусідів. На жаль, багато людей у всьому світі продовжують захоплюватися цією містифікацією”, – наголосив Кулеба.

На його думку, прийшов час, коли всі члени НАТО повинні зробити крок вперед і надати Україні та Грузії план дій щодо членства в Альянсі. Обидві країни постраждали від російської агресії і провели численні реформи, які призвели до отримання статусу партнерів НАТО з розширеними можливостями.

Кулеба підсумував, що надання ПДЧ – єдина розумна відповідь на питання “чому Україна все ще не в НАТО”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.