Американська розвідка заявила про заздалегідь спланований бунт Пригожина

Бунт ЧВК “Вагнер” проти військового керівництва країни, представлений Євгеном Пригожиним як ухвалене у п’ятницю рішення, насправді був заздалегідь підготовленою операцією. Про це повідомляє The Washington Post.

За даними видання, спецслужби США отримали розвіддані про підготовку Пригожина до збройного протистояння з Міноборони ще в середині червня. Декілька джерел видання у Вашингтоні розповіли в суботу, що про ці плани розвідка США поінформувала Білий дім та інших чиновників.

Точного розуміння, що збирається робити Пригожин, та термінів реалізації його плану, американські спецслужби не мали. Однак один зі співрозмовників газети уточнив, що інформації було достатньо, щоб проінформувати керівництво США про те, що щось не так.

За словами джерел, ключовим поштовхом для Пригожина став наказ Міноборони РФ від 10 червня про те, що всі добровольчі загони мають підписувати контракти з військовим відомством.

В останні два тижні у Вашингтоні висловлювалося занепокоєння з приводу того, що може статися в Росії, чи залишиться Володимир Путін при владі і як це може позначитися на ядерному арсеналі країни. Джерела газети додали, що головним страхом для чиновників у Вашингтоні стала загроза громадянської війни у Росії.

CNN із посиланням на свої джерела у розвідці США повідомив, що на початку тижня американські спецслужби поінформували лідерів Конгресу про переміщення сил ПВК “Вагнер” та техніки біля кордонів Росії.

Одне джерело CNN зі зв’язками в західній розвідці припустило, що на підготовку бунту мало піти щонайменше кілька днів. Втім, із такою оцінкою згодні не всі. Інше джерело Вашингтона нагадало, що Ростов знаходиться дуже близько до лінії фронту в Україні і для такої операції не потрібна особлива підготовка.

За даними The New York Times, розвідка США у середу поінформувала високопосадовців та адміністрацію Джо Байдена про те, що Пригожин готується до військового протистояння з Міноборони. При цьому газета уточнює, що спецслужби США не мали деталей задуму засновника ПВК.

Однак цього разу (на відміну від початку вторгнення в Україну, коли дані розвідки було розсекречено) спецслужби США не оприлюднили свою інформацію. У Вашингтоні побоювалися, що Путін може використати ці дані, щоб звинуватити США в організації державного перевороту у Росії. Крім того, американські чиновники не були зацікавлені в тому, щоб запобігти такому чутливому удару по Путіну.

  • Увечері 24 червня Пєсков заявив, що кримінальну справу проти Пригожина буде припинено, він «піде в Білорусь».
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.